Wschód zaprasza

Wschodnie obszary naszego kontynentu są dalej mało eksplorowane przez Polaków. Miliony rodaków latem wyrusza na egipskie i tureckie plaże, wyłącznie niewielka garstka wielbicieli wschodnich klimatów decyduje się na podróż do Rosji i innych ościennych państw. To olbrzymi błąd.

Niełatwo załapać z jakiego powodu tak mało rodaków jeździ na cudowny Krym. Ten piękny półwysep posiada przepiękne plaże, lazurowe Morze Czarne i dziesiątki zabytków, które można zwiedzić. Widoki są bardzo podobne do tych, które są na Lazurowym Wybrzeżu, a koszty pobytu i dań są o wiele niższe.

Wycieczki na Białoruś
Źródło: www.oliviaforever.pl

Poza tym na Krymie istnieją wyjątkowe zabytki po grekach i kupcach z Genui. Świetnym punktem dla każdego, kto jest zainteresowany historią Polski, jest Jałta. W tym krymskim kurorcie stoi obszerny pałac, w którym w 1945 trójka liderów Aliantów ustalała losy Polski.

Dobrym kierunkiem wakacyjnym może być Obwód Kaliningradzki. To fantastyczne miejsce dla przyjezdnych, którzy chcą przeżyć coś totalnie niepowtarzalnego. W tym rejonie są relikty ZSRR – niektórzy turyści odnoszą wrażenie, że czas tam w ogóle nie upłynął.

Obwód Kaliningradzki to także doskonałe miejsce, w które możesz pojechać w celach handlowych – niedawno rząd naszego kraju mocno rozluźnił prawo o okolicznym ruchu przygranicznym. Najlepszym miastem, z którego można wybrać się do Królewca, jest Gdańsk. Aby odszukać nowe oferty biur podróżniczych w Gdańsku, powinno się do wyszukiwarki internetowej wkleić sformułowanie „biuro podróży Gdańsk”.

Sporą zaporą w podróżowaniu do kraju Puszkina są obowiązujące wizy do Rosji. Ich dostanie jest potrzebne, by przejść granicę. Osiągnięcie ich nie jest bardzo trudne, warto jednak pamiętać, że trzeba się o nie ubiegać na długi czas przed planowanym wyjazdem. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one cięższe do otrzymania, ale nie powinno się załamywać rąk, biuro podróży pomoże.

Comments are closed.