Wschód zaprasza

Wschodnie obszary naszego kontynentu są dalej mało eksplorowane przez Polaków. Miliony rodaków latem wyrusza na egipskie i tureckie plaże, wyłącznie niewielka garstka wielbicieli wschodnich klimatów decyduje się na podróż do Rosji i innych ościennych państw. To olbrzymi błąd.

Niełatwo załapać z jakiego powodu tak mało rodaków jeździ na cudowny Krym. Ten piękny półwysep posiada przepiękne plaże, lazurowe Morze Czarne i dziesiątki zabytków, które można zwiedzić. Widoki są bardzo podobne do tych, które są na Lazurowym Wybrzeżu, a koszty pobytu i dań są o wiele niższe.

Wycieczki na Białoruś

Źródło: www.oliviaforever.pl

Poza tym na Krymie istnieją wyjątkowe zabytki po grekach i kupcach z Genui. Świetnym punktem dla każdego, kto jest zainteresowany historią Polski, jest Jałta. W tym krymskim kurorcie stoi obszerny pałac, w którym w 1945 trójka liderów Aliantów ustalała losy Polski.

Dobrym kierunkiem wakacyjnym może być Obwód Kaliningradzki. To fantastyczne miejsce dla przyjezdnych, którzy chcą przeżyć coś totalnie niepowtarzalnego.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę koniaków domki, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje!

W tym rejonie są relikty ZSRR – niektórzy turyści odnoszą wrażenie, że czas tam w ogóle nie upłynął.

Obwód Kaliningradzki to także doskonałe miejsce, w które możesz pojechać w celach handlowych – niedawno rząd naszego kraju mocno rozluźnił prawo o okolicznym ruchu przygranicznym. Najlepszym miastem, z którego można wybrać się do Królewca, jest Gdańsk. Aby odszukać nowe oferty biur podróżniczych w Gdańsku, powinno się do wyszukiwarki internetowej wkleić sformułowanie „biuro podróży Gdańsk”.

Sporą zaporą w podróżowaniu do kraju Puszkina są obowiązujące wizy do Rosji. Ich dostanie jest potrzebne, by przejść granicę. Osiągnięcie ich nie jest bardzo trudne, warto jednak pamiętać, że trzeba się o nie ubiegać na długi czas przed planowanym wyjazdem. Jeśli chodzi o wizy na Białoruś, są one cięższe do otrzymania, ale nie powinno się załamywać rąk, biuro podróży pomoże.

Comments are closed.