Organizowanie szkoleń dla pracowników, zalety łączenia szkoleń z wyjazdami integracyjnymi

Szkolenia pracownicze to coraz częściej używana forma motywowania i podniesienia ich umiejętności. Większość szkoleń jest organizowana w miejscu, w którym firma ma siedzibę. Takie szkolenia mogą się odbywać albo w firmowej siedzibie, w czasie pracy, albo w miejscu które zaproponuje przez podmiot zajmujący się przeprowadzaniem szkoleń.

kursy dla firm
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

W części przypadków przeprowadzenie szkoleń odniesie dużo lepsze efekty, jeżeli przeprowadzi się je w jakimś nieco dalej położonym ośrodku szkoleniowym albo hotelu. Ostatnkontaktporo właścicieli firm łączy szkolenia z integracyjnymi wyjazdami, czyli inaczej paroma dniami dobrej zabawy co najwyżej przerywanej kilkoma godzinami kursów.

Takie wyjazdy pozwalają pracownikom nie tylko na pozyskanie nowej wiedzy podczas szkoleń, ale równocześnie powinny poprawić relacje w zespole i dać trochę dobrej zabawy, o ile rzecz jasna dobrze się je przeprowadzi. A o to zadbać powinni pracownicy ośrodka szkoleniowego, w jakim wszystko będzie organizowane. Na przykład w pobliżu Warszawy położone jest Rancho pod Bocianem, które jest idealnym miejscem na zorganizowanie tego typu imprez. Na blisko dwudziestu hektarach znajduje się sporo rozrywek i atrakcji, dzięki jakim każdy wyjazd na szkolenie będzie niezapomnianym przeżyciem.