Categories

Archive

Trochę więcej o rocku

W 1983 r. czterech młodzieńców z Los Angeles postanowiło uformować zespół. Ich ideą było połączenie wschodzącego wówczas punk rocka, onirycznej psychodelii a także wybuchowego funku. Zniechęceni przemocą a także mizoginią ówczesnej sceny rockowej zdecydowali się pracować nad stworzeniem własnego środowiska muzycznego. Propagowaliby pokój i porządną imprezę. Kluczową motywacją było pomnożenie ilości młodych dam wśród widowni. Swój zespół nazwali Red Hot Chili Peppers i dzisiaj stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów rockowych na ziemi. Mają armię fanów pod każdą szerokością geograficzną, a wejściówki na ich show niejednokrotnie sprzedawane są na wiele miesięcy przed wydarzeniem.

Read more ›

Categories

Rock – najbardziej znane zespoły

Muzyka rockowa w dzisiejszych czasach nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemalże każdy zetknął się z rockiem w stacjach radiowych albo telewizji. Muzyka rockowa w wielu przypadkach stanowi soundtrack w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj przez gitary akustyczne albo elektryczne.

Read more ›

Categories

Muzyka rockowa kiedyś i współcześnie

Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania ogromnie się zmieniła i nieustannie podlega modyfikacjom. Od początku jednakże dzieliła się na mnóstwo przeróżnych podgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej lub bardziej. Aktualnie pojęcie rock, jest bardzo szerokie i zalicza się do tego gatunku znacznie bardziej odległe pomiędzy sobą style muzyczne.

Read more ›

Categories

Rock wyróżnia kilka ciekawych odmian

Rock, jest muzyką, jaka posiada kilka odmian. Pokazuje to jednoznacznie, że muzyka ta umożliwia znaleźć najbardziej odpowiednie dla siebie brzmienia, które przede wszystkim oparte są na żywych instrumentach. Zespół Slayer, to amerykańska grupa, jaka prezentuje trash metal, a więc niezwykle mocno brzmiące, energiczne dźwięki, oparte przeważnie na energii wypływającej z gitary, jak także innych, głównie basowych instrumentach.

Read more ›

Categories