Categories

Archive

Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym musisz zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i niewielkie miasteczka, które nas zauroczą, przeniosą w czasie bądź pozwolą na moment odizolować się od codzienności. Równocześnie zapominamy jak dużo do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie atrakcyjna zabudowa łączy się z kojącą przyrodą.

Read more ›

Categories

Wyzwania organizatora letnich balang

Zaczyna się czas imprez plenerowych. Lato sprzyja spacerom oraz aktywności na powietrzu, toteż wieczorami knajpki, kafejki są pełne gości raczących się wyśmienitą kawusią bądź smakowitymi daniami z ulubionej restauracji. Głównie place lub starówki dużych miejscowości w od piątku do niedzieli rozbrzmiewają donośnymi dźwiękami muzyki. Realizatorzy imprez starają się zagwarantować nam zabawę z prawie każdej okazji – są to dzień miasta albo wsi lub Dzień Dziecka. W dużych miejscowościach w lecie organizuje się występy na powietrzu, to sposób na upowszechnienie kultury wyższej. Rozbrzmiewa zatem jazz, muzyka poważna a nawet nowoczesna.

Read more ›

Categories

Festiwal jako przegląd muzyki o zakresie periodycznym

Jazz jest niezwykle fenomenalnym zjawiskiem całej historii muzyki światowej. Obecnie po kilkudziesięciu latach rozwój jego na tle ogólnej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wprost perfekcyjne. Muzyka jazzowa jest scaleniem przeciwności. Jest rodzajem muzyki powstałym w wyniku scalenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

Read more ›

Categories

Poznaj piękno płyt winylowych

Szeroko rozumiany rynek muzyczny widział już w swoich dziejach sporo rozmaitych nośników, które były popularne w konkretnych okresach. Do tych absolutnie najistotniejszych z nich które odcisnęły na całej owej branży naprawdę duże piętno z pewnością mogą być zaliczone specjalne płyty winylowe. Oczywiście, w chwili wejścia na rynek innych, nowocześniejszych rozwiązań zostały one wyparte i na dłuższy czas właściwie wycofane ze sprzedaży. Równocześnie jednak od paru lat powoli zaczynają one odzyskiwać swą dawną popularność, i raczej trudno byłoby się temu dziwić.

Read more ›

Categories

Gratka dla muzycznych koneserów

Muzyka praktycznie od zawsze stanowi jeden ze zdecydowanie najbardziej podstawowych elementów szeroko rozumianej kultury całego mnóstwa narodów tego świata. Także i aktualnie odgrywa ona bardzo ważną rolę w życiu praktycznie większości ludzi, zaś same tylko gatunki muzyczne z jakimi możemy się spotkać odznaczają się już tak znacznym zróżnicowaniem, że dosłownie każdy z nas może znaleźć wśród nich coś faktycznie dla siebie atrakcyjnego.

Read more ›

Categories