Categories

Archive

Najsłynniejsze piosenki muzyki rockowej

Choć obecnie światowych i fenomenalnych jest mnóstwo grup rocka, to Deep Purple i Pink Floyd są zdecydowanie tymi, które zaważyły na teraźniejszości rocka, a i dziś są jednymi z najczęściej słuchanych grup. Te progresywne brytyjskie grupy podbiły scenę swoim olśniewającym brzmieniem, świeżym podejściem do muzyki i niesamowitymi tekstami.

Read more ›

Categories

Muzyka rockowa w dalszym ciągu popularna

Muzyka rockowa od bardzo dawna przyciąga mnóstwo słuchaczy, którzy zazwyczaj pozostają oddani temu rodzajowi muzyki na wiele lat. Co interesujące pomimo przemian które zaszły w rocku w ciągu tych lat, wciąż ogromną popularnością mogą poszczycić się grupy, które zaczynały nawet kilka dekad temu. W branży muzycznej pojawiają się zespoły określające się statusem rockowych, jednak trzeba stwierdzić, że bardzo często stosowanie elektronicznych brzmień obok albo też w zastępstwie gitar, nie jest tradycyjnym rockiem.

Read more ›

Categories

Rock – najbardziej znane zespoły

Muzyka rockowa w dzisiejszych czasach nie cieszy się aż tak wielką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemalże każdy zetknął się z rockiem w stacjach radiowych albo telewizji. Muzyka rockowa w wielu przypadkach stanowi soundtrack w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które tworzy się zazwyczaj przez gitary akustyczne albo elektryczne.

Read more ›

Categories