Jak rozliczać pit 11? Jaka jest zasada? Na jakie sprawy zwracać uwagę?

PIT 11 jest najważniejszą informacją o przychodach, dochodach, jak i kosztach oraz pobrań danej kwoty na podatek dochodowy od fizycznych osób. Taka informacja to podstawa do najlepszego przygotowania zeznania rocznego innego rodzaju jak pit 37 czy pit 36.
Często można usłyszeć od znajomej osoby, że teraz dostałem pit 11 i co można z tym zrobić, jak się z tego rozliczać? O złożenie pit 11 Podatnik nie jest zmuszony wnioskować, bo to płatnik zobowiązany jest wystawić i przedłożyć informację z własnej inicjatywy.

Zegary LEFF Metlev
Autor: Calvado
Źródło: Calvado
W pewnych okolicznościach zamiast tego typu pitu, może wystawić pit 40, lecz jedynie na wniosek podatnika, jaki zostanie przedłożony przed dziesiątym stycznia roku następującego po rozliczanym roku podatkowym.
dostałem pit 11
Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji pit 40 będzie zastępować pit 11, natomiast podatnik nie musi dodatkowo rozliczać się już ze skarbówką.

By poszerzać wiedzę w tym dziale – kontynuuj czytanie nowych interesujących wątków w przeróżnych tekstach. Wejdź w podany link i studiuj bez ograniczeń.

W sytuacji jak są to zagraniczne wypłaty, w określonych sytuacjach pit 11 zastępowany jest informacją IFT. Najważniejszą formę przedłożenia pit 11 do skarbówki jest forma elektroniczna, tzw. rozliczenie pit online-zobacz rozliczenie pit online. Płatnik jednakże nie musi korzystać z e-podpisu. Wystarczy zestaw danych, jaki potwierdza autoryzację.

Inni płatnicy, jak spółka z.o.o. powinny jednakże mieć tego rodzaju podpis. W pewnych przypadkach można wysłać do skarbówki pit 11 w formie drukowanej.

Pamiętajmy także, że jak mamy jakieś kłopoty z wypełnieniem pitu to zawsze możemy skorzystać z pomocy, na przykład z programów komputerowych do ich wypełniania. To bardzo popularny, intuicyjny sposób dla każdego z nas.

Jeżeli studiujesz prezentowany artykuł, to oznacza, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przekonaj się, że inne portale także zawierają ważne informacje.

Dość mocno ułatwia to całą procedurę, z pewnością więc warto z tego skorzystać.

Comments are closed.