Zdawać by się mogło, że w erze dostępnych wszędzie tabletów i komputerów taki relikt przeszłości jak planszówki nie ma racji bytu

Faktycznie w którejś chwili świat zachłysnął się nowoczesnymi technologiami, symbolem zabawy stał się monitor komputera czy laptopa. Ludzie grali albo samemu, albo w sieci, z innymi graczami, ale nadal było to siedzenie przy sprzęcie elektronicznym. Zwłaszcza zaczęli w tym przodować młodzi ludzie, którzy bez przerwy byli na czasie z nowinkami technologicznymi. I przy tego typu okolicznościach było niemalże pewne, że wspólne spędzanie wolnych chwil z przyjaciółmi lub rodziną przy ciekawej planszówce zaginie zupełnie, że ludzie będą całą swoją rozrywkę opierać o najróżniejsze urządzenia elektroniczne.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co prorokowało wiele osób, ta czarna wizja nie chce się spełnić. Rzecz jasna komputerowej rozrywki nikt nie zatrzyma, bo jest to raczej niemożliwe, ale w ostatnim czasie rosnąca liczba osób zaczęła sięgać po jedną z najbardziej tradycyjnych rozrywek, to znaczy planszówki.

W planszówki ludzie grywali setki lat temu, a obecnie ten rodzaj rozrywki przeżywa prawdziwy boom. Bardzo zaczęli się przyczyniać do tego producenci takich gier, co roku powstaje kilka pozycji, które stają się światowymi hitami. Dzisiaj sprzedawane gry planszowe mają niekiedy dość rozbudowaną fabułę i dostarczają zabawy na wiele długich wieczorów. Gry planszowe kupić dzisiaj można w wielu miejscach. Hipermarkety dostrzegły już potencjał takich produktów i całkiem sporo tytułów zaczęło się pojawiać na sklepowych półkach.

Otwierane są również profesjonalne sklepy internetowe z grami, gdzie nie tylko da się kupić pudełka z grami, lecz także sporo potrzebnych graczom dodatków i akcesoriów. Zakupu można dokonać m.in.

Pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (http://www.e-plastyczny.pl/markery-i-pisaki/brush-pen) – kliknij w link i przenieś się do następnej witryny pełnej interesujących wątków.

tutaj. W większych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, działają także stacjonarne sklepy, posiadające szeroką propozycję dla wielbicieli grania. W wielu takich sklepach można się spotykać z innymi miłośnikami grania i razem spędzić czas przy nowym tytule, często organizuje się też turnieje dla amatorów dobrych gier.

Comments are closed.