Categories

Archive

Jak rozliczać pit 11? Jaka jest zasada? Na jakie sprawy zwracać uwagę?

PIT 11 to podstawowa informacja o przychodach, dochodach, jak i kosztach oraz pobrań danej kwoty na podatek dochodowy od osób fizycznych. Tego typu informacja jest niezbędna do odpowiedniego przygotowania rocznego zeznania innego typu jak pit 37 czy pit 36.
Często jesteśmy w stanie usłyszeć od znajomego, że akurat dostałem pit 11 i co trzeba zrobić z tym faktem, jak powinniśmy się z tego rozliczać? O przedłożenie pit 11 Podatnik nie jest zmuszony wnioskować, gdyż to płatnik jest zobowiązany wystawić oraz przekazać informację z własnej inicjatywy.

Read more ›

Categories

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym za pomocą internetu

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu każdy podatnik zobowiązany był do oddania papierowego formularza rozliczenia podatkowego. Aktualnie PIT może być składany tak w formie klasycznej, jak też przez internet. Ten ostatni sposób jest najprostszą oraz szybką odmianą rozliczenia fiskalnego, bowiem umożliwia rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby wychodzenia z domu.

Read more ›

Categories

W jaki sposób z reguły rozliczamy podatki? Czy zdarza się zapominać o nadchodzącym terminie?

Prawo podatkowe w naszym kraju nie jest zbyt proste. Poza tym, przepisy często się zmieniają, co sprawia, że trzeba być na bieżąco. W innym wypadku mogą z tego wyniknąć problemy, które mogą nas słono kosztować.
Z tej właśnie przyczyny dużo osób załatwianie tego typu spraw zostawia fachowcom.

Read more ›

Categories