Categories

Archive

Jak rozliczać pit 11? Jaka jest zasada? Na jakie sprawy zwracać uwagę?

PIT 11 jest najważniejszą informacją o przychodach, dochodach, ale również o kosztach oraz pobrań danej kwoty na podatek dochodowy od osób fizycznych. Tego typu informacja jest konieczna do prawidłowego przygotowania zeznania rocznego innego typu jak pit 37 lub pit 36.
Dość często jesteśmy w stanie usłyszeć od znajomego, iż teraz dostałem pit 11 i co należy z tym zrobić, jak powinniśmy się z tego rozliczać? O złożenie pit 11 Podatnik nie musi wnioskować, gdyż to płatnik musi wystawić i przedłożyć informację z własnej inicjatywy.

Read more ›

Categories

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym za pomocą internetu

Rozliczając się z fiskusem jeszcze parę lat temu każdy podatnik zobowiązany był do oddania druku PIT w formie papierowej. Dziś PIT może zostać złożony zarówno w formie papierowej, jak i przez sieć internetowa. Ten drugi sposób jest prostą a także najszybszą odmianą rozliczenia fiskalnego, bowiem umożliwia rozliczenie się z urzędem skarbowym bez konieczności wychodzenia z mieszkania.

Read more ›

Categories

W jaki sposób z reguły rozliczamy podatki? Czy zdarza się zapominać o nadchodzącym terminie?

Prawo podatkowe w naszym kraju nie jest za łatwe. Poza tym, przepisy często się zmieniają, co powoduje, iż trzeba być na bieżąco. W innym wypadku możemy mieć problemy, jakie mogą okazać się kosztowne.
W związku z tym dużo osób załatwianie takich spraw zostawia specjalistom.

Read more ›

Categories