Łowiectwo staje się coraz bardziej powszechne

W Polsce przybywa myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej kobiet, duchownych a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w polskich kniejach to już pokaźna armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.

myślistwo
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, ponieważ to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, dlatego konieczna jest bezustanna obserwacja ich szeregów.

Dawniej równowagę między populacjami zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. W obecnych czasach selekcję przeprowadza myśliwy. Eliminuje zwierzęta starsze i niedomagające. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija hodowlane zwierzęta.

Zerknij na opublikowany (https://legovisko.pl/pl/c/Mata-dla-psa/19) artykuł, a niewątpliwie bardzo Cię zainteresuje, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu istotne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz własnego komfortu.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie
polowanie
Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

chronią na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. Dlatego głównym kryterium przy kupnie odzieży dla myśliwych, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Odpowiednio przystosowana odzież myśliwska umożliwi nam swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Comments are closed.