Łowiectwo staje się coraz bardziej powszechne

W Polsce przybywa myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej kobiet, duchownych a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w polskich kniejach to już pokaźna armia. Armia, która stale się rozrasta, bo jest moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, ponieważ to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, dlatego konieczna jest bezustanna obserwacja ich szeregów.

Dawniej równowagę między populacjami zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. W obecnych czasach selekcję przeprowadza myśliwy. Eliminuje zwierzęta starsze i niedomagające. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija hodowlane zwierzęta.

Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz własnego komfortu.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

chronią na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a co więcej, ułatwiają kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu fanowi takiego zagadnienia. One niechybnie też są godne zainteresowania.

Idealnie, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. Dlatego głównym kryterium przy kupnie odzieży dla myśliwych, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Odpowiednio przystosowana odzież myśliwska umożliwi nam swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Comments are closed.