Jak nie do Turcji, to gdzie? Jak globalny terroryzm zmienił trasy pokonywane przez polskich urlopowiczów

Zamorskie eskapady od lat fascynowały polskich i europejskich urlopowiczów – tak czy siak w naszym kraju pogoda jest nieprzewidywalna, a koszty noclegu czy wyżywienia dość duże. Dodatkowo chyba każdy chce zobaczyć bajeczne krajobrazy i co najmniej raz w życiu pomieszkać bliżej Równika. Niemałą popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie krainy, choć ostatnimi czasy ministerstwo odradza podróże w te rejony, a ściślej do Egiptu bądź Maroka, z uwagi na zagrożenie terrorystyczne. Oczywiście nie każdy urlopowicz jest lękliwy, ale cóż szkodzi rozważyć inne kierunki podróży.

Egipt
Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Afryka przyciąga nie tylko uczonych, ale również obieżyświatów spragnionych wielkich wrażeń. Na pustyni niewiele można zobaczyć, ale już egipskie świątynie są niewątpliwą atrakcją turystyczną. Skoro jednak wyjazd do wspomnianego państwa póki co jest dosyć niebezpieczny, to trzeba wykorzystać hasła Zanzibar wczasy i urlop Madagaskar, żeby na stronach internetowych zasięgnąć konkretnych i szczegółowych informacji dotyczących wyjazdu w te rejony. Palmy, złociste plaże, szmaragdowe morze – takie krajobrazy kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych globtroterów afrykański kontynent leży zbyt blisko i stąd w żadnym wypadku nie chcą przeglądać propozycji biur podróży pod kątem sformułowania Zanzibar last minute, lecz wolą udać się na wyspy Oceanii albo do brazylijskiej puszczy. Gdy jedni wybierają dobrze wyposażone ośrodki wypoczynkowe, to drudzy chcieliby przeżyć mrożącą krew przygodę. Ważne jest to, żeby wspaniale się bawić i oczywiście zrobić mnóstwo pięknych fotografii.

Bahamy
Autor: Don O’Brien
Źródło: http://www.flickr.com
Przywykło się sądzić, że słowo egzotyka pasuje jedynie do podróż w obszary zwrotnikowe, tymczasem równie dobrze wyprawa na Biegun Południowy też może być egzotyczną, bo na podbój mroźnej krainy wyruszają nieliczni, lecz i zarazem zdeterminowani podróżnicy.

Tak nieoklepany pomysł na wczasy może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć tak niecodzienna wyprawa (o wycieczce pod linkiem) może bardzo zaskoczyć tych, którzy przed momentem usłyszeli od męża, że spędzą tegoroczne ferie bądź wakacje na krańcach południowej półkuli. W rzeczywistości trudno dziwić się lekko znudzonym Europejczykom, zwłaszcza wtedy, kiedy co roku wyjeżdżają na Cypr bądź Bahamy – rewolucyjna zmiana zwyczajnie jest w życiu niekiedy potrzebna.

Comments are closed.