W jaki sposób prezentuje się wysokiej klasy hotel? Czym się powinien wyróżniać, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele pięciogwiazdkowe to miejsca noclegowe o najwyższym standardzie. Za jedną dobę gość jest zobligowany płacić spore kwoty, z tego również względu oczekuje tym bardziej zadowalających, czy nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu dowiesz się, jakiego typu meble i sprzęty muszą zostać ulokowane w pokoju który się znajduje w takim hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku warto rozeznać się, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek. Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynieść musi co najmniej 14 m2, dla dwóch osób – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego.

Odczuwasz ochotę na nowe ciekawe wpisy? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem klikaj (https://www.visaandwork.com/blog/slub-z-obywatelem-rp/) i ciesz się nowymi opisami.

W pokoju znajdującym się w hotelu o najwyższym standardzie łóżko jednoosobowe powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe z kolei 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku musi znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia tego rodzaju pokoju powinien wejść stolik, nie można zapomnieć również o fotelach lub kanapie. Szafa, która przeznaczona jest do magazynowania ubrań odwiedzającegoa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być wyposażona w odpowiednią ilość wieszaków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może także braknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest także obecność wieszaka do powieszenia płaszczy, kurtek czy innych okryć, lustra oraz bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.

Jeśli mamy na względzie o oświetlenie fragmentu pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich powinny znajdować się przynajmniej trzy lampy sufitowe co więcej po jednej lampce nocnej w pobliżu każdego łóżka. W skład umeblowania dodatkowego muszą wejść kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan albo wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przybory do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania a także popielniczka.

Zalecane jest też ulokowanie w tego rodzaju pokoju części dekoracyjnych, które udekorują pokój. Tego rodzaju wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To gwarancja pełnego zadowolenia.

Comments are closed.