Zalety województwa podlaskiego

Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu graniczy ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Występują tutaj 4 parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody jak również liczne tereny chronionego krajobrazu. Jego metropolią jest Białystok. Innymi istotnymi ośrodkami miejskimi są Łomża a też Suwałki. Znajduje się tutaj sporo ciekawych zakątków do zobaczenia.

Odpoczynek na Podlasiu oczaruje bezsprzecznie nie jedną osobę. Poniżej parę interesujących propozycji na odpoczynek.

Pierwszym wartym zachwalenia miejscem (szczegółyna ten temat- https://skalnik.pl)jest zalew Czarna Białostocka. Znajduje się on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tutaj wyjątkowo ustronnie, cichutko a także przepięknie. Zejścia do wody są łagodne a dno jest przejrzyste oraz piaszczyste. W okresie letnim plaże chronione są przez ratowników. Wtenczas też jest możliwość pożyczenia sprzętu wodnego. Innym urzekającym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda

Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Leży ono w pobliżu Augustowa. Dookoła jeziora zlokalizowane są domki wypoczynkowe a także pola namiotowe. Miejsce to jest godne zaproponowania osobom, które szukają ciszy i spokoju. Niedaleko jeziora znajduje się miejscowość, Studzieniczna, w której zwiedzić można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi dzieciakami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Wystawiono tuta dwadzieścia siedem eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na planszach owych mieszczą się informacje o danym dinozaurze. Do co poniektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną interesującą wycieczką jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może trwać od czterdziestu pięciu minut do dwóch i pół godzin – wszystko zależy od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Aczkolwiek, jeśli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie ma do zaproponowania również lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, albowiem jest tu mała ilość przemysłu a powietrze jest można stwierdzić czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest naprawdę cudownym przeżyciem. Serdecznie zapraszamy na .

Comments are closed.