Co warto zobaczyć na Krecie? Jakiego rodzaju atrakcje oferuje ta wyspa? Jakie są obowiązkowe punkty w czasie zwiedzania?

Kreta, czyli największa z greckich wysp wyróżnia się bogatą historią oraz kulturą. Na Krecie warto obejrzeć najpiękniejsze jak i słynne pałace minojskie, zabytki weneckie jak również tureckie i rzecz jasna piękne plaże, góry oraz jaskinie.

Wyspa wspaniale prezentuje się wiosną, gdy pokrywa ją świeża zieleń oraz kwitną kwiaty, zaś góry pokryte są śniegiem. Ilość atrakcji sprawia, iż ciężko podjąć decyzję, co najpierw zwiedzić w czasie kilkudniowego wyjazdu. Na pewno dość znaczącą barierą, która bardzo utrudnia poruszanie się na terenie wyspy, są wysokie pasma górskie. Ciągną się one poprzez całą szerokość wyspy, zaś górującym szczytem jest Psiloritis, jaka osiąga 2456 metrów n.p.m. Wąwozami ciągną się drogi oraz niezliczonej ilości zakrętów, natomiast wzdłuż północnego wybrzeża Krety bez problemu można poruszać się główną drogą, jaka łączy duże miasta.

tradycja grecka

Autor: Thomas Kyratzis
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo powszechne są wyjazdy z Polski, najczęściej to Kreta all inclusive last minute (zobacz więcej). Z pewnością warto obejrzeć ruiny starożytnych miejsc, jak Aptera oraz Gortyna. Rozległe wykopaliska są tam dostępne do bezpłatnego zwiedzania. W czasach największej świetności w tym antycznym mieście mieszkało około dwudziestu tysięcy ludzi. W czasie badań archeologicznych odkryto tutaj między innymi ruiny, jakie są z czasów hellenistycznych, dorycką świątynie Demeter oraz Persefony jak i rzymskie cysterny i łaźnie. Należy zobaczyć Lagunę Balos. Jest tam spokój, ponieważ miejsce to nieosiągalne jest dla autokarów czy autobusów. Najprościej tutaj dostać się drogą morską – statkiem z Kissamos. Można też dojechać samochodem, ale wyprawa trwa długo i wymaga odwagi.

A to z tego powodu, iż jest tam wąska oraz momentami stroma droga, które biegnie wzdłuż morskiego klifu, nie jest zabezpieczona żadnymi barierkami. Największy zabytek to na pewno pałace minojskie w Knossos, Fajstos i Malii. Są to ruiny pałaców, które są z czasów 2000-1400 roku p.n.e. z okresu minojskiego. W czasie największego rozkwitu na terenach wielkiego pałacu oraz w jego sąsiedztwie mieszkało tam około dziesięć tysięcy osób.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej hotel spa dolnośląskie na prezentowany wątek – informacje okażą się na pewno niezwykle fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Z pewnością warto pojechać na Kretę, wspomniane atrakcje są jednymi z wielu, możemy tam zobaczyć o wiele więcej. Jeżeli chcemy tanią wycieczkę, to dobrze jest skorzystać z opcji wycieczki all inclusive (Zobacz wycieczki all inclusive). Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, gdyż nie trzeba myśleć o zapewnieniu podczas wyjazdu wyżywienia czy noclegów na własną rękę.

Comments are closed.