Czym jest miłość na odległość i czy jest właściwie realna? Jak można ją zdefiniować? Czy ma szansę na realizację?

Bardzo zasadne pytanie, czy miłość na odległość ma sens? Można stwierdzić, że generalnie nie, bo prawdziwa miłość opiera się na systematycznym spędzaniu ze sobą czasu. Jakiego rodzaju mamy więc związek, kiedy widzimy się nie wtedy, jak tego chcemy, ale gdy jest to możliwe, czy w czasie świąt, urlopu w pracy czy wypoczynku? Można więc stwierdzić, iż tego typu miłość nie ma sensu, ale bardziej właściwą odpowiedzią będzie stwierdzenie, że to zależy.

randka

Autor: MaloMalverde
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją przykłady relacji, które przez pewien czas były relacjami podzielonymi znaczną odległością, a potem tworzyły się z tego zgodne małżeństwa. Pomimo to pojawia się mnóstwo wątpliwości, że w jaki sposób można pozostawać z kimś w relacji i się nie widywać często, jednak są osoby, którzy potrafią znieś próbę czasu. Oczywiście istnieją też tacy, którzy jednak nie wytrzymują, ponieważ zależy to od tego, na jakim etapie znajduje się nasz związek i jak dorośli są ludzie. Jeżeli zaś chodzi o start związku to trzeba być uważnym, ponieważ na samym początku potrzebne są regularne kontakty.

Wskazane jest byśmy mogli się poznawać. Wiadomości tekstowe, wiadomości na facebooku czy choćby piękne tradycyjne listy nie zastąpią prawdziwego odkrywania siebie nawzajem. Drugiego człowieka bowiem mamy szansę poznać przez częsty kontakt z nim, przez zachowanie w różnych sytuacjach, w pracy, w jaki sposób odnosi się do innych. Tego na odległość nie doświadczysz. Największe niebezpieczeństwo sprowadza się do tego, że zazwyczaj na odległość nie kochamy prawdziwej osoby, a tylko wyobrażenia o niej. Ponieważ widząc się raz na jakiś czas jesteśmy rozanieleni, stęsknieni, szczęśliwi, że znów możemy się spotkać.

Ważne więc, aby się do tego wydarzenia przygotować. Tak więc miłość przedzielona odległością to odpowiednie lekarstwo na samotne kobiety czy samotnych mężczyzn. Nie musimy żyć sami, gdyż możemy kogoś spotkać i nawet widywać się rzadko, ale mieć świadomość, że się kogoś ma, że mamy szansę do kogoś wrócić. To bardzo ważne, ponieważ jesteśmy stworzeni do miłości i z pewnością lepiej funkcjonujemy, gdy darzymy miłością kogoś i sami Odczuwamy tę miłość.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij ten link – przeczytasz tam uwagi spod linku dotyczące tej problematyki, one też na pewno niezwykle Cię zainteresują.

Pamiętajmy jednakże, że takie uczucie może się zmienić się w coś bardziej poważnego. Wtedy jednak wiele zależy od nas, tego czy umiemy się poświęcić.

Comments are closed.