Droga karma dla pupila, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Zagwarantowanie zdrowego jedzenia pełnego wartościowych składników psom to wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Tak jak w sklepach z jedzeniem dla ludzi, podobnie frykasy dla psów podzielimy na poziom niewymagający i z wyższej półki. Dewizą pierwszego jest „żeby pies czymś się objadł”, a drugiego „jakościowa karma, w której liczy się każda cyfra i procent zawartości”.

karma dla psów

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Odżywianie jest istotną czynnością życiową każdej istoty. W zależności od szeroko rozumianej jakości (firma, data produkcji, forma opakowania) i zawartości wewnątrz dostarczamy czworonogom podobnych, ale kompletnie innych posiłków. Może i przyjmują tę samą formę karmy, jej wartości składnikowe przedstawiają się zupełnie inaczej. Oczywiście, za karmy „wyższego sortu”, z zawartością witamin, starannie wyselekcjonowanego mięsa z cielęciny itp.

Masz ochotę ciągnąć dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj przeglądanie (http://www.novagroup.pl/produkt/wyposazenie-silowni-nova-fit) na kolejnej podstronie.

zapłacimy kilkanaście, do kilkudziesięciu zł więcej na opakowaniu. Gorsze zamienniki najczęściej zawierają substancje wzmacniające, dodatki, które nie równają się tym starannie selekcjonowanym karmom z wyższych półek. Zobacz: .

Jeśli jesteśmy w grupie tych właścicieli, którzy nie odmawiają swoim zwierzęcym pociechom pełnowartościowych posiłków rozważymy najprawdopodobniej zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy wybierana przez nas karma nie jest wysokiej jakości tylko na pudełku przekonujemy się po otworzeniu. W jednej chwili możemy zweryfikować faktyczną ilość mięsa, składników, oleju i innych ekstraktów względem rozpisanej z tyłu etykiety. Takie wrażenie będzie nam towarzyszyło jeśli naszym prezentem dla psa będzie karma dolina Noteci. To następna z porządnych karm, gdzie „wnętrze” zdecydowanie nie jest jednolitą masą, w której po otwarciu wyliczymy wszystkie widoczne gołym okiem składniki odżywcze. To z nich nasze pociechy czerpią największe korzyści życiowe. Polecamy lekturę: czytaj więcej.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszy metabolizm itd. Będąc rozeznanym w markach i gabarytach karm dla psów wiemy doskonale, o jakie firmy i produkty pytać. Jeśli jednak rozpoczynamy historię z psem (i automatycznie jego karmieniem) obowiązkowo zaglądajmy do ofert sklepów sieciowych sprzedających jedzenie zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na domowej roboty karmę, sposób prawidłowego żywienia zwierzaka. Całość składa się na zdrowe funkcjonowanie nie tylko psa.

Comments are closed.