Egzotyczne ekskursje. Gdzie warto wyruszyć?

Sezon urlopowy za parę miesięcy się rozpoczyna. Projektując wakacje, trudno jest podjąć decyzję, do jakiego zakątka świata udać się na zasłużony odpoczynek. Propozycje zagranicznych wojaży kuszą pod wieloma względami – kolorytem, pejzażami, naturalnymi atrakcjami.

Pewną z takich egzotycznych podróży może być wyprawa na Seszele. To dziewicze państwo wyspiarskie, na Oceanie Indyjskim, w odległości niemal 1600 km od brzegów Afryki. W pobliżu Seszeli, na północnym-wschodzie zlokalizowany jest popularny Madagaskar. W sąsiedztwie kraju znajdują się też inne państwa, takie jak Mauritius jak też Malediwy.

wakacje na seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Historia Seszeli zaczyna się w dziesiątym wieku, kiedy to na wysepkę dotarli pierwsi osadnicy. Byli to arabscy handlarze, którzy wiedzieli w nowym terenie potencjał handlowy. Na Oceanie Indyjskim znajduje się aż 115 wysp wulkanicznych jak też koralowych, które kreują archipelag Seszeli.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę z ten temat, to namawiam do mojej strony. Należy kliknąć w moje hiperłącze (http://www.naturalhotel.pl/) i voila.

Stale zamieszkiwane są tylko 33 wysepki. Każda z nich cechuje się specyficznym krajobrazem, dzięki czemu entuzjastycznie są odwiedzane przez obieżyświatów.

Największa pod względem powierzchni jest wyspa Mahé (144 km²). Na terenie tejże wyspy mieści się stolica państwa Victoria. Osiedlają ją powyżej 80 proc. obywateli Seszeli. Na Mahé zwiedzić można między innymi najwyższy szczyt państwa Morne Seychellois (905 m n.p.m.). W skład archipelagu wychodzą tak wyspy o pochodzeniu wulkanicznym, jak również koralowym. Pierwszy typ oznacza się bardziej pagórkowatym ukształtowaniem obszaru.

Seszele pogoda.

Seszele są pod wpływem strefy klimatu równikowego wilgotnego z cechami monsunowymi. W ciągu roku temperatura powietrza wynosi mniej więcej 24° – 30 °C. Najniższa jest na przełomie lipca oraz sierpnia, kiedy to słupki rtęci wskazują ok. 21 °C.

Najpogodniej jest z kolei między marcem a kwietniem. Wówczas na Seszelach jest niezmiernie upalnie, ponad 31 stopni. Taki klimat pozwala śmiało wybrać się w rejon Seszeli na egzotyczny urlop. Gwarantowana pogoda, pieczyste plaże, czyściutka woda – wszystko to znajduje się u brzegów Afryki.

wypoczynek seszele

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Pod względem krajoznawczym Seszele to miejsce naturalnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się wyspy koralowe takie jak Amiranty i Farkuhar. Co więcej rzesze turystów przejeżdżają do romantycznych miejscowości, położonych na archipelagu. Największym zainteresowanie odznacza się stolica państwa, zatem Victoria. Po za tym wakacje spędzić można również w Anse Royal. Dostatek luksusowych hotelu i restauracji zaspokoi każdego, nawet nadzwyczaj wymagającego urlopowicza.

Już dzisiaj wpisz w wyszukiwarkę Seszele last minute, by cieszyć się czarem tego niezwyczajnego miejsca.

Comments are closed.