Jak to wygląda z takimi kosztami pracy? Czy możemy zarabiać więcej? A jak nie, to dlaczego?

Dzisiaj jest ta wyczekiwana data. Raz w miesiącu pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie popsuć dobry humor w dniu wypłaty? Może podatki? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, powinien zapłacić podatek od zatrudnienia (zwany inaczej ZUS-em). Następnie, kiedy już odpowiednią sumę przeznaczył na swoją część kosztów, powinien w Twoim imieniu zapłacić kolejną część podatku za to, że jesteś zatrudniony jak i rzecz jasna kolejny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę jedynie z tej drugiej części, bo tak było napisane w twoim kontrakcie. Natomiast prawda jest taka, że dostając do ręki dajmy na to – jakieś 1500 złotych – pracodawca wydał na za pracownika prawie dwa taką kwotę. Co masz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em otrzymasz w na starość emeryturę jak i wątpliwe świadczenia w razie zdarzeń losowych. –Więcej: o rozliczeniach pit za 2016–Dzięki składce NFZ otrzymasz miesiące, a nawet lata czekania na usługi lekarskie. W ramach podatku od dochodu będziesz miał urzędników, którzy na każdym kroku uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te „korzyści” jest coś jeszcze pomiędzy wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego faktycznym wynagrodzeniem? Nie można zapomnieć o podatku VAT, który już jako ostatni obniża wartość naszej wypłaty. Kupują paliwo do samochodu, napoje alkoholowe, standardowe produkty spożywcze, na każdym kroku zostajemy opodatkowani bardziej lub mniej.

Mało kto zwraca na to uwagę, ale faktem jest, iż podatki to około połowa wartości naszej pracy, a państwo w ramach tych właśnie pieniędzy zapewnia nam kiepskiej jakości usługi albo te których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec takich faktów zatem powinniśmy swoje rozgoryczenie z powodu wynagrodzeń kierować do ”niedobrego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku i inne obowiązki są nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, a już z pewnością wtedy, gdy mamy własną firmę. Zresztą, już od samego początku możne takich rzeczy doświadczyć, już od zarejestrowania naszego przedsiębiorstwa w odpowiedniej placówce.

Sprawdź też

Trzeba pamiętać o wszelkich formalnościach, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie przy tym niczego przeoczyć.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie opisującym podobne wiadomości. Są równie emocjonujące, ponieważ dotyczą tego samego zagadnienia.

Może to skutkować problemami także na przyszłość. Musimy pogodzić się z tym, że oprócz obowiązujących praw mamy także swoje powinności do spełnienia. Jednym z tych obowiązków jest wspomniany podatek.

Comments are closed.