Jakiego rodzaju sprzęt trzeba zabrać na górską wędrówkę

Wykorzystywanie wolnego czasu w plenerze to wciąż popularny pomysł na urlop lub też kilka dni wolnego. Sporą mogą pochwalić się nasze rodzime góry, od tych najbardziej obleganych czyli Tatr, po Karkonosze, Beskidy bądź też Bieszczady

buty do wspinaczki górskiej
Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service

Zanim jednak wybierzemy się na wyprawę w góry, powinniśmy się odpowiednio przygotować.

Wejdź na naszą nową stronę, a tam znajdziesz atrakcyjny bieżący wpis na ten temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe posty.

Chodzi tutaj także o naszą formę fizyczną jak również o sprzęt. Jeśli mowa o tym ostatnim właśnie, to aspektem obowiązkowym są na pewno buty do wspinaczki górskiej. Odpowiedniej jakości, wygodne i wytrzymałe obuwie zapewni nam właściwy komfort a także ochronę. Jeśli chodzi o odzież, to warto również wspomnieć

o kurtce i spodniach z tkaniny odpornej na deszcz takiej jak GoreTex. Pogoda w górach jest zmienna, stąd też właściwe przygotowanie jest absolutnie niezbędne. Reklamowane rozwiązania: .

Oprócz tego, w naszym ekwipunku nie powinno zabraknąć opatrunków i plastrów, mapy oraz takich rzeczy jak krzesiwo, czy też detektor lawinowy jeśli poruszamy się po górach zimą. Powracając jednakże do tematu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to przed tym gdy zdecydujemy się na konkretny model, dobrze jest sprawdzić dany model mając na sobie skarpetki górskie. Obuwie powinno być właściwie dopasowane, zapewniać stabilność oraz przyczepność, nawet na wyjątkowo śliskich ścieżkach. Wypada pamiętać również o tych małych rzeczach jak krzesiwo, które będzie nam przydatne w kryzysowych zdarzeniach takich jak niezaplanowany biwak na szlaku.

Należy pamiętać również o zapasowej baterii do telefonu albo tzw.power banku, w ten sposób bez najmniejszych problemów będziemy w stanie wezwać pomoc odpowiednie jednostki. Zanim wybierzemy się w góry miejmy więc na uwadze właściwe przygotowanie! Najnowsza oferta:

Comments are closed.