Gry rpg i inne to wspaniała rozrywka na wiele dni.

Jednym z najprędzej rozwijających się tematów z branży rozrywki multimedialnej są gry komputerowe. Co roku wydawane są dziesiątki nowych gier, na które oczekują miliony graczy na całym świecie. Jednakże większą popularnością cieszą się owe tytuły, które stanowią kontynuację znanych i cenionych marek.

gry
Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju gry mają wielu zagorzałych graczy, którzy nierzadko potrafią czekać wiele lat na nowiutką część ich ulubionej strategii, gry rpg lub też gry finansowej albo symulatora pociągu. Największe gry mają już wyrobioną markę a ich fani umieją sporo wybaczyć producentom, nawet gdy czasem w grze wystąpią błędy lub niedociągnięcia. Czasami bardziej satysfakcjonuje sam klimat albo rozmach fabuły, jak na przykład w takich grach jak Star Wars Old Republic, Age of Empires albo też mnóstwo razy nagradzany polski Wiedźmin, który doczekał się już trzech gier a także sprzedał się w nakładzie dziesiątek milionów kopii, co jest naprawdę dużym sukcesem na skalę światową.

Co ważne, w tej elektronicznej rozrywce każdy spotka coś dla siebie. Kiedy jesteśmy miłośnikami strategii, to możemy przebierać w tytułach, które odeślą nas do starożytności lub czasów II Wojny Światowej, czy też będziemy mogli dowodzić zastępami robotów i mechów na nieznanej planecie, której mieszkańcy zagrażają naszej Ziemi.

Natomiast jeśli lubimy samochody i lubimy oglądać rajdy Formuły 1 lub inne wyścigi, to zawsze możemy wyszukać tytuły, które w bardzo podobny sposób odwzorują wszystkie auta, drogi a także zachowanie pojazdów, za kierownicą których usiądziemy.

gry
Autor: Miłosz Gracz
Źródło: http://www.flickr.com

Obok tego rodzaju tradycyjnych tytułów w branży gier sportowych czy bijatyk, są jeszcze liczne tytuły, które pojawiły się stosunkowo niedawno. Tzw. symulatory to branża gier, których celem jest jak najbardziej wierne odwzorowanie zasad działania danego auta, przedsiębiorstwa albo też przykładowo gospodarstwa rolnego. Obok tych bardziej zaawansowanych, są również gierki łatwiejsze, ale tak samo wciągające. Czasami są to tak świetne tytuły, iż nawet te gry, które są wyższej jakości graficznie oraz fabularnie, nie są w stanie przebić ich popularnością. Zwyczajne platformówki, prosta gra free aqua zoo (nowość) a nawet zwyczajne układanie klocków, może wciągnąć na wiele dni.

Comments are closed.