Pasjonaci muzyki w czasach internetu

Nie jest sekretem, że internet zmienił sposób, w jaki większość osób słucha muzyki. Kiedy zdecydowana większość osób zadowala się ściągnięciem nielegalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze inni – ci prawdziwi pasjonaci.

koszulki na płyty winylowe

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwy fan wie, że ściąganie nielegalnych nagrań z internetu nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Fani tacy należą do bardzo świadomej grupy fanów dobrej muzyki.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis czym jest toc, w którym przeczytasz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Także do tej najbardziej uczciwej. Kiedy pojawi się nowy album ich idola, nie ściągają oni tej muzyki online. Wręcz przeciwnie. Biegną do zwykłego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych względów, zanikają i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Taka postawa wymaga pewnych nakładów finansowych, jednak daje też niemałą satysfakcję. W domu takiej osoby można znaleźć nierzadko starannie dobraną kolekcję najlepszych płyt. Są one starannie ustawione na półce. Niektórzy preferują trzymać ukochane płyty w inny sposób – starannie wkładają je w okładki disccover – . Niezależnie od tego jak przechowywane są takie płyty, własny zbiór płyt ulubionych wykonawców i zespołów jest wspaniałą i godną pozazdroszczenia rzeczą.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Inną grupą fanów dobrej muzyki, którzy są niestety również rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby które zbierają winyle. Ze względu na to, że nowa muzyka nie jest już na nich wydawana, są to osoby lubiące głównie muzykę starszą, która jest określana często jako „kultowa”. Ze względu na to, że płyty winylowe nie są nowe i często odkupowane są od poprzednich właścicieli po wielu latach użytkowania, ich oryginalne okładki często nie istnieją gdyż zostały zniszczone.

Ci kolekcjonerzy wkładają więc swe cenne kolejce w koszulki na płyty winylowe – , które mają je chronić przed jakimkolwiek zniszczeniem. Bez wątpienia, taka kolekcja płyt winylowych będzie drogocenną perełką w przyszłości.

Comments are closed.