Trudne książki wciąż popularne

Wszyscy ludzie, którzy choć w delikatnym stopniu interesują się naszą sceną polityczną, na pewno znają osobę Rafała Ziemkiewicza. Ale nie dlatego, że zajmuje się on zagadnieniami polityki. Jest on niezmiernie popularnym dziennikarzem, komentatorem politycznym i publicystą. Jeżeli przyglądniemy się uważnie jego życiorysowi, z pewnością zauważymy, że jest on niespokojnym osobnikiem. Ziemkiewicz wiązał się z wieloma wydawnictwami prasowymi, a także rozgłośniami radiowymi w Polsce, które następnie opuszczał z rozmaitych przyczyn.

grzbiety książek

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie współtworzy tygodnik „Do Rzeczy”. Możemy go zobaczyć też w programach telewizyjnych.

Jednak większość Polaków zna go jako doskonałego felietonistę. Jego zdanie na temat polskiej sytuacji politycznej są niezwykle chętnie czytane, jak również oceniane przez czytelników, co można sprawdzić, zaglądając na znany już blog dziennikarza.

Jeżeli twierdzisz, że opisywany tu post jest cenny oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten link, a przeczytasz więcej info (http://www.edukacjaaktywna.pl/kontakt/).

Własne felietony, które ukazywały się w różnych gazetach i na portalach internetowych, często publikował w formie książkowej. Cykl felietonów „Zero zdziwień” (przejdź: książki niewygodne) został wydany w 1995 roku. Od tamtego momentu w miarę regularnie na półkach księgarni pojawiały się jego następne wydawnictwa publicystyczne oraz zbiory artykułów. W 2011 roku ukazał się wywiad- rzeka z publicystą pod tytułem „Wkurzam Salon”. (zobacz również: książki rafała ziemkiewicza)

Ale komentowanie sceny politycznej i dziennikarstwo to tylko część aktywności zawodowej Ziemkiewicza. Na pewno mało osób zdaje sobie sprawę, że ten komentator polityczny to wielbiciel fantastyki i autor wielu poczytnych książek z tej dziedziny. Został kilka razy uhonorowany prestiżowymi nagrodami za swój dorobek literacki. Debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”, który został opublikowany w tygodniku „Odgłosy” w 1982 roku. Dwukrotnie został okrzyknięty „twórcą roku” w plebiscycie, przeprowadzanym przez Śląskie Stowarzyszenie Fantastyki Śląka.

Na kartkach swoich powieści dziennikarz opisuje losy zwyczajnych zjadaczy chleba, którzy starają się odnaleźć się w niezwykłych okolicznościach. Jego twórczość dotyka bardzo wielu dziedzin naszego życia, dlatego bez wątpienia każdy odnajdzie w dorobku tego znanego dziennikarza coś specjalnego dla siebie.

Comments are closed.