Warto się wspinać!

Obecnie bardzo popularne jest uprawianie sportów. Rozprzestrzeniający się trend na zdrowy tryb życia, troska o własną dietę i sylwetkę sprawiają, iż ludzie powszechnie interesują się poprawą swojej kondycji. Najpopularniejsze wydaje się być bieganie, jazda rowerowa czy po prostu uczęszczanie na siłownie, jednakże ci bardziej wymagający decydują się na bardziej ekstremalne sporty, na przykład na wspinaczkę.

wysoka jakość w dobrych cenach
Autor: Jorge Bras
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobów na uprawianie tego właśnie sportu jest w dzisiejszych czasach bardzo wiele. Co istotne, nie musimy specjalnie wybierać się w góry aby móc się wspinać. W dużych miastach miastach działają specjalne kluby, oferujące sztuczne ściany służące wspinaczce. Są to placówki bardzo dobre do ćwiczeń i doskonalenia swoich umiejętności przed prawdziwym wyjściem w góry. Ściany te zazwyczaj przyjmują formę paneli o różnym kącie nachylenia, z przykręconymi uchwytami mającymi bardzo różne kształty. Plusem tego typu wspinaczki jest niezależność od warunków atmosferycznych, jak również duże bezpieczeństwo i precyzyjny wybór stopnia trudności.
Jeśli jednak jesteśmy spragnieni większej ilości wrażeń, powinniśmy zdecydować się na turystykę wysokogórską. Wspinaczka (sprzęt do wspinaczki) w terenie znacząco odróżnia się od tej której doświadczamy na sztucznej ściance wewnątrz budynku. Co najważniejsze, mamy możliwość obcowania z naturą oraz nauki bezpośredniej współpracy z towarzyszami podróży. To właśnie umiejętność kooperacji jest kluczem do sukcesu i osiągnięcia planowanego szczytu.

śpiwory
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza dobrym wytrenowaniem i zaufaniem pomiędzy uczestnikami podróży istotnym aspektem jest także wyposażenie. Sprzęt, jaki ze sobą zabierzemy niejednokrotnie może odegrać kluczową rolę w trakcie wspinaczki. Warto tu zwrócić uwagę na produkty oferowane przez firmę DMM, która od wielu lat specjalizuje się w dystrybucji akcesoriów wspinaczkowych. Bez wątpienia to właśnie odpowiednio dobrany ubiór, obuwie, śpiwory i uprzęże są najlepszym gwarantem przetrwania nawet w trudnych warunkach – przykładowe śpiwory.

Niezależnie od tego, czy ćwiczymy tylko na sztucznych ściankach, czy też decydujemy się na prawdziwą eskapadę w góry, wspinaczka (najlepszy sprzęt zobacz tutaj) zawsze dostarcza wielu wrażeń. Charakteryzuje się ona pozytywnym wpływem na rozwój naszych mięśni, jak również poprawia naszą kondycję fizyczną. Bez wątpienia jest to dyscyplina sportu, ktorej warto spróbować, szczególnie jeżeli nudzi nas spędzanie czasu tylko na siłowni.

Comments are closed.