Dlaczego decydujemy się na tuning posiadanego ulubionego samochodu?

Najbardziej znaczącym powodem, dla którego robimy tuning swojego pojazdu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są również posiadacze samochodów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To z tego powodu w odniesieniu do tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może bez przeszkód mieć charakter mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na zamianie silnika – link. Można postawić na silnik 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego istotnie zwiększy się moc posiadanego auta. Są także właściciele pojazdów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby ograniczyć zużycie paliwa. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, por. Taki właśnie eco tuning pozwala radować się większą mocą i zmniejszonym kosztem eksploatacji samochodu w efekcie zmniejszenia się zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje równocześnie, że samochód (więcej na temat) mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa powstaje mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód
Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są zasadnicze różnice. Ten drugi według osób, które go stosują ma poprawiać wygląd samochodu. Stąd w przeważającej części przypadków zamieniają oni tłumik wstawiony przez producenta samochodu na tłumik sportowy czy wymieniają felgi (zamów japan racing style w sklep.oemtuning.pl/) na alufelgi. Bardzo często niektórzy podejmują decyzję o używaniu szerszych opon niż te, które muszą być wykorzystywane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeżeli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu spadnie osiąg samochodu, czy też zmniejszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę wykonywane są w celu poprawy osiąganej prędkości czy mocy silnika.

Stawiając na tuning o charakterze mechanicznym, powinno się zawsze jego przeprowadzenie zlecić bardzo dobremu fachowcowi. Jeżeli jego określone elementy zostaną źle wykonane to samochód może zmniejszeniu może ulec bezpieczeństwo auta. Jeśli postanawiamy przeprowadzić tuning auta, róbmy to z głową. Wówczas tuning ma sens, a samochód nie stanowi zagrożenia.

Comments are closed.