Categories

Archive

Zaproszenia ślubne – kilka reguł

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych posiada długą tradycję, którą należy liczyć aż od Wieków Średnich. Oczywisty jest fakt, że większość naszych przodków cierpiała na analfabetyzm, stąd też pisane zaproszenia ślubne były przywilejem klas panujących.
Resztę mieszkańców zwykle powiadamiano ustnie używając gońców i heroldów. W kulturze wiejskiej przyszła mężatka zapraszała na zaślubiny i wesele osobiście. Długoletni monopol klas wyższych w układaniu zaproszeń na ślub sprawił, że do dziś dnia obowiązują pewne określone reguły ich układania.

Read more ›

Categories

Recenzje filmowe ratują przed stratą czasu

Pochłanianie filmów to z pewnością jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Osobnik strudzony, zmęczony po ciężkim dniu pracy czy innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat kina. Widz wybiera sobie różne formy oglądania, może to być wyjście do kina na nowy film, zaszycie się w domowym zaciszu przed komputerem lub projekcja w większym gronie przed kinem domowym z dużym TV. Cel i tak zawsze jest ten sam – czas relaksu.

Read more ›

Categories