Recenzje filmowe ratują przed stratą czasu

Oglądanie filmów to z pewnością jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Człowiek strudzony, zmęczony po pracy czy innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i uciec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed laptopem czy też projekcja w liczniejszym gronie przed domowym kinem z potężnym TV. Właściwie cel i tak zawsze jest jeden – pełen relaks.

Ale relaks przed ekranem postrzegany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego które gatunki filmowe oglądającego interesują najmocniej. Jeżeli jest to komedia romantyczna

aktor komediowy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com

to jasne jest, że odpoczynkiem będzie oglądanie przygody i miłości z happy endem. Jeżeli inny widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie widzi karkołomne pościgi w akompaniamencie setek strzałów z przeróżnej broni. Natomiast inny widz chce cieszyć się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego radością jest gdy na ekranie krew się leje non stop a zimny pot nie odpuszcza do samego końca.

Kolejnych przykładów na odpoczynek przed ekranem można by mnożyć długo. Każdy będzie go rozumiał inaczej, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie pojąć.

Zaciekawił Cię powyższy komentarz z strony (florydabankietowa.pl/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do polemizowania. Każda dyskusja będzie mile widziana.

Bo jak mogą dogadać się fani filmów romantycznych z tymi od horrorów? Może być ciężko, nawet jeżeli każda z nich ma po tysiąc argumentów na swoją teorię spędzania czasu wolnego.

Dodatkowym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli kraj w którym film został zrealizowany. Nie jest zagadką, że filmy amerykańskie są najczęściej oglądane w naszym kraju.

aktor Brad Pitt

Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jest i część osób, które uwielbiają na przykład filmy angielskie, rodzime filmy polskie, filmy niemieckie >przeczytaj więcej na filmy japońskie czy filmy francuskie. Wszystkie te państwa mają swoje gorsze i lepsze produkcje co jest co jest naturalne, ale warto szukać tych najwybitniejszych a najwygodniej jest to zrobić w jakimś portalu filmowym.

Często jest tak, że oglądający lubią rozmowy na temat filmów. Duża część z nich uznaje się za krytyków, zatem dyskusja o filmach często jest pełna emocji jeżeli spotkają się widzowie o innych poglądach. Rozmowy na temat filmu mogą być przeprowadzane nie tylko na żywo, ale także rzecz jasna w sieci. Mnóstwo portali, serwisów, blogów, for oraz grup dyskusyjnych zostało stworzonych właśnie po to by maniacy kina wszelkiego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze dnia i nocy.

Serwisy tego typu pozwalają na recenzje filmowe każdemu kto tylko ma chęć dzielenia się własnym zdaniem. Dodatkowo obejrzanym filmom można stawiać oceny według swojego uznania. Te rankingi są przydatne dla widzów, którzy stoją przed problemem wyboru filmu na przyjemny wieczór. Wchodząc na serwis poświęcony recenzjom filmowym staje się to łatwiejsze i przyjemniejsze. Jednak ostatecznie widz i tak powinien wyrobić swoje własne zdanie na temat filmu, a nie tylko kierować się opiniami innych widzów.

Comments are closed.