Gdzie spędzić letni urlop? Nasze morze to idealny wybór

Planując urlop nad polskim morzem, trzeba podjąć decyzję, w której z popularnych nadmorskich miejscowości chcielibyśmy spędzić wczasy. A wybierać naprawdę jest w czym. Każdy z nas marzy o tym, by w okresie lata wyrwać się chociaż na kilka krótkich chwil z codziennego kieratu i odpocząć nad brzegiem morza.

Wśród miejsc, które naprawdę trzeba odwiedzić jest Ustka. Ustka noclegi oferuje właściwie w każdej części miasta . Ten popularny nadmorski kurort w okresie wakacyjnym tętni życiem, jest pełen słońca oraz zachęca do odpoczynku i doskonałej zabawy. Taka właśnie jest Ustka. Noclegi, które oferują mieszkańcy sprzyjają poznawaniu długiej historii Pomorza.

Dobrze jest więc odwiedzić nie tylko plażę, ale w takcie spaceru obejrzeć bliżej architekturę miasta, zgłębić jego historię. Wszak w zamierzchłych czasach większość budynków obecnych w Ustce stanowiło centra skupiające mieszkańców tej osady o charakterze rybackim. Warto więc również z tego powodu zdecydować się na spędzenie urlopu w Ustce.

Mielno

Autor: powazny
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które wolą swój wolny czas spędzić w miejscowości bardziej wysuniętej na zachód, powinny wybrać Mielno . Noclegi są tutaj w naprawdę przystępnych cenach. Ponadto, nie musimy się troszczyć o miejsce do spania, stawiając na Mielno noclegi możemy znaleźć natychmiast po opuszczeniu pociągu. Gościnni mieszkańcy tej nadmorskiej miejscowości wyczekują przyjezdnych i proponują im bogatą bazę noclegową. Mielno przez wiele osób nazywane jest „polską Ibizą”. To właśnie dlatego w okresie wakacji chętnie odwiedzane jest przez młodych ludzi poszukujących wakacji pełnych emocji.

To leżące nad morzem miasteczko ma mnóstwo klubów i dyskotek. W okresie wakacyjnym imprezy trwają w nich aż do świtu, a w wielu wypadkach po pełnej emocji nocy, zabawa przenoszona jest bezpośrednio na skąpane w letnim słońcu plaże. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym miasteczku? Mielno to także miasteczko, w którym koniecznie trzeba skosztować bałtyckich ryb, które bezpośrednio z rybackich kutrów trafiają do kuchni. Doskonale przyrządzone ryby w przybrzeżnych smażalniach i wędzarniach przypadają do gustu i tym młodszym, i tym trochę starszym. Szczególnie po trwającym cały dzień plażowaniu warto wybrać się na rybkę.

Comments are closed.