Polacy coraz chętniej wybierają egzotyczne wakacje

Polaków wyjeżdżających na egzotyczne wakacje po sezonie stale przybywa. I nie ma w tym nic zaskakującego gdyż urlop po sezonie to naprawdę dobry pomysł. Najważniejsze: późne wypady tradycyjnie przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i odciążają domowy budżet.

Jesienne obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje za mniejsze pieniądze. Tym, którzy o nich marzą, a nie mają zasobnych portfeli, biura podróży proponują dwa rodzaje tańszych wyjazdów: first minute i last minute. Cena wycieczek zazwyczaj odgrywa znaczącą rolę, ale jest szczególnie ważną kwestią gdy tyczy się dalekich wycieczek.
Takim dalekim krajem z całą pewnościąjest Peru – kraj o wielce bogatej historii. To tutaj przecież narodziło się legendarne państwo Inków. Toteż żaden podróżnik nie wyobraża sobie by wylecieć z Peru bez obowiązkowego odwiedzenia Machu Picchu, Jeziora Titicaca czy Kanionu Colca. Tajlandia last minute – tam warto się wybrać.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim okresie powinniśmy szukać wycieczki do Peru – pod tym linkiem -? Peru jest warte odwiedzinzobaczenie okrągły rok, mimo to, od grudnia do marca w górach jest deszczowo i wilgotno – bezpieczniej zarezerwować urlop między czerwcem a wrześniem, kiedy jest chłodno i sucho. Wtedy też przypada szczyt sezonu turystycznego.

Do wyboru bardziej wyszukanych celów podróży, Polaków nakłaniają również niższe niż w ubiegłym roku ceny takich wycieczek. Taki bieg rzeczy może być w pewnym stopniu spowodowany ulegającą zmianie strukturą takich wycieczek – więcej klientów decyduje się na tańsze kraje, np. Tajlandia last minute, która z z sezonu na sezon zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Ten kraj to jej pigułka, autentyczna perła. Zachwycą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, egzotyczna fauna i flora oraz oryginalna kuchnia. Poza tym kuszą niskie ceny i fantastyczna atmosfera. Kto raz odwiedzi Tajlandię zrobi wszystko by powtórzyć przeżycia.Wejdź na i czytaj więcej.

Na pewno powinniśmy rozważyć urlop po sezonie, zwłaszcza, że jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w melancholiczny nastrój. Wyjazd na zagraniczną wycieczkę do miejsca, w którym cały czas świeci słońce, jest przecież idealnym sposobem na przedłużenie lata.

Comments are closed.