W jaki sposób zaplanować wakacyjny wyjazd, zalety coraz bardziej popularnych ofert last minute.

Jak corocznie zbliżające się wakacje powodują, że coraz więcej osób zaczyna planowanie swojego urlopu. Niektórzy biorą się za to nawet pół roku wcześniej, często korzystając z tak popularnych obecnie propozycji first minute. Większość osób z najróżniejszych powodów jednak nie będzie się decydowała na taką opcję, przeważnie nie mając jeszcze sprecyzowanych planów urlopowych, albo nie wiedząc, kiedy dokładnie będą mieli wolne w pracy.

wakacje last minute - Kreta

Autor: Alessandro Bonvini
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze inni z kolei do samego końca nie rezerwują żadnych wyjazdów, licząc na korzystne propozycje last minute.

Spodobał Cię ten artykuł? To przeczytaj ponadto to, tu również są wyłącznie świetne informacje (https://www.primaveraspa.pl/), które z pewnością Cię zainteresują.

Jest to niekiedy dość ryzykowna decyzja, bo albo nic się ciekawego nie trafi, albo ceny okażą się wyższe niż się pierwotnie zakładało, lecz czasem można trafić na naprawdę ciekawe propozycje. Wyjazdy last minute są od kilku lat dość popularne, w zależności od sezonu może ich być więcej albo mniej. Biura podróży z reguły kupują loty i miejsca noclegowe w pakietach, licząc, że wszystko sprzedadzą. Jeżeli z jakiejś przyczyny plany nie zostaną zrealizowane i na kilkadziesiąt godzin przed planowanym wyjazdem zostaną wolne miejsca, to zdecydowanie bardziej opłaca się sprzedać taką wycieczkę w niższej cenie, niż pozostawić puste miejsca.

Jak się okazuje, na kreta last minute poluje coraz więcej osób, zamierzających oszczędzić niemałą sumę na wyjeździe. A niekiedy da się zaoszczędzić rzeczywiście spore pieniądze, szczególnie w przypadku wyjazdów droższych lub w odleglejsze, mniej popularne miejsca. Niekiedy mogą się na przykład trafić złote piaski last minute tańsze nawet o połowę, więc w cenie jednego wyjazdu można spędzić fantastyczny urlop we dwoje (zobacz: wakacje last minute – Złote Piaski (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)).

Greckie miasteczko

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz taka możliwość nie będzie dla wszystkich – po pierwsze trzeba być odpowiednio elastycznym, bo niestety zaplanować się nie bardzo da, jakie oferty się pojawią danego dnia. Należy być w pełni gotowym na to, że niekiedy na zapakowanie się i dojazd na miejsce wyjazdu będzie kilkanaście godzin, a standardem jest to, że czasu będzie dzień lub dwa. Poza tym nie należy się nastawiać na konkretne kierunki, bo również do ostatniej chwili nie wiadomo, co może się pojawić.

Comments are closed.