W którym miejscu znaleźć przyjemny pobyt w egzotycznej Tajlandii?

Bangkok jest z zasady bezpiecznym miastem toteż osoby przyjeżdżające na urlop w te strony, nie muszą obawiać się go w wyższym stopniu aniżeli dowolnej innej metropolii. Na pewno w każdym nieznanym miejscu, a zwłaszcza w wielkim mieście trzeba pamiętać o pewnych elementarnych regułach bezpieczeństwa. Miasto to ma mały współczynnik przestępczości, gorzej wypada w sferze korupcji, ale to nie dotyczy urlopowiczów.

Bangkok
Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Sugerujemy parę porad tyczących się bezpieczeństwa w Bangkoku: Uważajcie na przypadkowe osoby, jakie oferują wam pomoc w charakterze pilotów. Naciągacze pracujący dla taryfiarzy bądź sklepów z biżuterią są w Bangkoku częstym zjawiskiem. Osoby te mogą przekonywać nas, iż dana atrakcja jest zamkniętą, sugerując w zamian wizytę w drogim sklepie oraz – rzecz jasna – czerpiąc dochód za każdego sprowadzonego klienta. Nie chodźcie samotnie po pustych uliczkach bądź po opuszczonych okolicach – wytyczna obowiązująca zawżdy jak też w każdym miejscu na Ziemi.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany temat są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Ciekawa oferta: blog.

Podróżnicy – zwłaszcza wyglądający na bogatych – są lubianym celem rabusiów. Najlepiej jest więc mieć przy sobie wyłącznie konieczną ilość gotówki, natomiast pozostałość funduszy, karty kredytowe a również paszport zostawić w hotelowym sejfie. W miejsce portfela w tylnej kieszeni, zaleca się saszetkę noszoną z przodu. Noście przy sobie wyłącznie fotokopię paszportu.

Urlopowiczom, jacy nie znają ani angielskiego, ani tajskiego zaleca się wykorzystywanie przede wszystkim hotelowych taryf, jeśli nie znają trasy.

Ta ważna witryna (http://ycb.pl/) jest przyszykowana dla sympatyków tej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to wejdź na ten odnośnik!

Przed wejściem na łódkę wycieczkową trzeba zachowywać pewną ostrożność; w miarę możliwości sprawdzić osobiście stan statku a także dowiedzieć się o oprzyrządowanie w sprzęt ratujący życie.

W Bangkoku jest sporo autoryzowanych biur podróży – korzystajmy wyłącznie z ich usług. W żadnym wypadku nie dajmy się zwieść osobie, która zaczepia nas po czym poleca dany sklep, w którym „właśnie” będzie wyprzedaż. W żadnym przypadku nie pozwólcie sobie na nabycie czy użycie narkotyków. Kary za to przestępstwo są w Tajlandii ekstremalnie surowe.

Tajlandia
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, kiedy już wiemy jak zachować się żeby być bezpiecznym w Bangkoku wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie: wakacje Bangkok czy wczasy Bangkok (portal) i zacząć pakowanie walizki.

Comments are closed.