W którym miejscu znaleźć przyjemny pobyt w egzotycznej Tajlandii?

Bangkok jest z zasady bezpiecznym miastem toteż osoby przyjeżdżające na urlop w te strony, nie muszą obawiać się go w wyższym stopniu aniżeli dowolnej innej metropolii. Na pewno w każdym nieznanym miejscu, a zwłaszcza w wielkim mieście trzeba pamiętać o pewnych elementarnych regułach bezpieczeństwa. Miasto to ma mały współczynnik przestępczości, gorzej wypada w sferze korupcji, ale to nie dotyczy urlopowiczów.

Bangkok

Autor: Quang Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

Sugerujemy parę porad tyczących się bezpieczeństwa w Bangkoku: Uważajcie na przypadkowe osoby, jakie oferują wam pomoc w charakterze pilotów.

Przejdź do serwisu oraz dowiedz się, czy nasz dodatkowy tekst będzie zajmujący. Będzie nam również bardzo przyjemnie, jeżeli napiszesz komentarz.

Naciągacze pracujący dla taryfiarzy bądź sklepów z biżuterią są w Bangkoku częstym zjawiskiem. Osoby te mogą przekonywać nas, iż dana atrakcja jest zamkniętą, sugerując w zamian wizytę w drogim sklepie oraz – rzecz jasna – czerpiąc dochód za każdego sprowadzonego klienta. Nie chodźcie samotnie po pustych uliczkach bądź po opuszczonych okolicach – wytyczna obowiązująca zawżdy jak też w każdym miejscu na Ziemi.

Jak uważasz? Czy dane na opisywany temat są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz tam dużo fantastycznych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Ciekawa oferta: blog.

Podróżnicy – zwłaszcza wyglądający na bogatych – są lubianym celem rabusiów. Najlepiej jest więc mieć przy sobie wyłącznie konieczną ilość gotówki, natomiast pozostałość funduszy, karty kredytowe a również paszport zostawić w hotelowym sejfie. W miejsce portfela w tylnej kieszeni, zaleca się saszetkę noszoną z przodu. Noście przy sobie wyłącznie fotokopię paszportu.

Urlopowiczom, jacy nie znają ani angielskiego, ani tajskiego zaleca się wykorzystywanie przede wszystkim hotelowych taryf, jeśli nie znają trasy. Przed wejściem na łódkę wycieczkową trzeba zachowywać pewną ostrożność; w miarę możliwości sprawdzić osobiście stan statku a także dowiedzieć się o oprzyrządowanie w sprzęt ratujący życie.

W Bangkoku jest sporo autoryzowanych biur podróży – korzystajmy wyłącznie z ich usług. W żadnym wypadku nie dajmy się zwieść osobie, która zaczepia nas po czym poleca dany sklep, w którym „właśnie” będzie wyprzedaż. W żadnym przypadku nie pozwólcie sobie na nabycie czy użycie narkotyków. Kary za to przestępstwo są w Tajlandii ekstremalnie surowe.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz, kiedy już wiemy jak zachować się żeby być bezpiecznym w Bangkoku wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i wpisać w wyszukiwarkę sformułowanie: wakacje Bangkok czy wczasy Bangkok (portal) i zacząć pakowanie walizki.

Comments are closed.