Wrocław oraz Gdańsk – czy warto udać się tam na urlop?

Wrocław

Źródło: www.morguefile.com

Istnieje dużo miejsc w Polsce, które warte są odwiedzenia. Wielkie miasta mają swój specyficzny urok. Poza pierwszymi miejscami, jakie są zwykle wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, istnieje jeszcze dużo pozostałych, wartych zobaczenia miejscowości. Ich zalety wynikają z rozmaitych czynników. Może to być znaczna liczba zabytków architektury czy sztuki, piękne widoki, czy też charakterystyczna lokalizacja miejscowości. W każdym mieście są urocze zakątki, znane tylko niektórym mieszkańcom i czekające na odkrycie. Do takich miast niewątpliwie należą Wrocław i Gdańsk. Ich czynnikiem wspólnym na pewno jest to, że posiadają bardzo bogaty dostęp do wody, pomimo że jej źródła są różne.

Wrocław

Gdańsk

Autor: MrSco

Wrocław nie bez powodu określany jest mianem „miasta stu mostów”. Położony jest nad brzegiem Odry, która ma dużą liczbę odnóg. Z tego powodu w niemal każdym punkcie miasta znajduje się dostęp do rzeki, a co za tym idzie – most. Mosty wrocławskie nierzadko zachwycają swym pięknem. Do najpopularniejszych zaliczyć można Most Grunwaldzki, który jest pięknym przykładem mostu wiszącego. Charakterystycznym punktem jest Most Tumski, który od jakiegoś czasu znany jest z tego, że zakochane pary zostawiają na jego balustradach kłódki ze swoimi imionami. W mieście jest wiele miejsc, gdzie można przenocować. „Hotel we Wrocławiu” to zapytanie, na które można otrzymać naprawdę dużą liczbę wyników. Oferta hoteli wrocławskich jest urozmaicona pod względem cen i warunków, toteż każdy odwiedzający znajdzie tam coś optymalnego. We Wrocławiu znajduje się również duża liczba parków, tworzących razem spory obszar zieleni, służący spędzaniu wolnego czasu.Gdańsk

Gdańsk jest szóstym co do powierzchni miastem w Polsce. Jego niezaprzeczalną zaletą jest położenie. Położony jest bowiem nad Morzem Bałtyckim. Słynie głównie z tego, że jest miastem portowym. Należy także do listy najstarszych miejscowości w Polsce. Z tego powodu jego stare miasto jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Tak samo jak w przypadku Wrocławia, sporą część miejscowości stanowią tereny zielone w formie licznych parków. Hotel (Nobu – ekskluzywny hotel warszawa) w Gdańsku także nie stanowi ciężkiego do odnalezienia celu. W mieście i jego okolicy znajdują się tysiące miejsc, oferujących noclegi turystom. Niezwykle ważnym miejscem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący symbolem wybuchu II wojny światowej.

Comments are closed.