Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez wiele lat posiadaliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Strasznie zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało go poznawać. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale od kiedy wywalczyliśmy niepodległość, język braci Moskali, mimo całej swojej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta obsesja na szczęście ulega zmianie i dziś wielu młodych ludzi chce poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

A przez cały ten okres lekceważyliśmy języki naszych pozostałych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie chcieliśmy traktować ich poważnie, zwłaszcza, że znając tylko rosyjski można się było bez trudu porozumiewać na obszarze całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska
Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma wspaniałą tradycję, również piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga posiadają własnych wielkich poetów narodowych i twórców literackich, stąd też nieporozumieniem jest wpychanie go do jednego worka z językiem rosyjskim.

Uroda języka ukraińskiego to nie ostatni powód, by się go nauczyć. Ze względu na to, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, kwitnie nasza relacja w sferze ekonomicznej, jak również kulturalnej. Zakłada się liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Polscy przedsiębiorcy robią z kolegami z Ukrainy mnóstwo opłacalnych interesów. Dlatego tak istotna jest znajomość tego języka.

Jak sądzisz? Czy opisywany temat jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w link oraz przeczytaj praktyczne informacje (http://solventoir.pl/windykacja-dlugow/) – pochłoną Cię całkowicie.

Jeśli pragniemy współpracować z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego wspólnika, który zasługuje na szacunek.

Z tej przyczyny dużo studentów znajduje swoją przyszłość właśnie w tym kierunku. Stąd też zaczynają studia filologiczne albo wykupują kursy ukraińskiego. Jeszcze lepszym pomysłem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak . To zajęcie otwiera przed nami wiele drzwi. Jest to również niezwykle intratne zajęcie. Wystarczy przeglądać gazety, by zobaczyć jak często potrzebne są osoby ze znajomością tego języka. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać wspaniałą kulturę, tak nam przecież bliską.

Po przestudiowaniu opisywanego wątku, wejdź na inny pełny tekst (https://soapbubble.pl/), który zawiera też interesujące informacje – zobaczysz, że wciągnie Cię zupełnie.

Comments are closed.