Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez wiele lat posiadaliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Strasznie zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało go poznawać. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale od kiedy wywalczyliśmy niepodległość, język braci Moskali, mimo całej swojej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta obsesja na szczęście ulega zmianie i dziś wielu młodych ludzi chce poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

A przez cały ten okres lekceważyliśmy języki naszych pozostałych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski były dla nas tylko odmianą rosyjskiego i nie chcieliśmy traktować ich poważnie, zwłaszcza, że znając tylko rosyjski i tłumacz przysięgły języka rosyjskiego warszawa można się było bez trudu porozumiewać na obszarze całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma wspaniałą tradycję, również piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga posiadają własnych wielkich poetów narodowych i twórców literackich, stąd też nieporozumieniem jest wpychanie go do jednego worka z językiem rosyjskim.

Uroda języka ukraińskiego to nie ostatni powód, by się go nauczyć. Ze względu na to, że jesteśmy z Ukraińcami sąsiadami, kwitnie nasza relacja w sferze ekonomicznej, jak również kulturalnej. Zakłada się liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Polscy przedsiębiorcy robią z kolegami z Ukrainy mnóstwo opłacalnych interesów. Dlatego tak istotna jest znajomość tego języka. Jeśli pragniemy współpracować z Ukrainą, powinniśmy potraktować ją jak poważnego wspólnika, który zasługuje na szacunek.

Z tej przyczyny dużo studentów znajduje swoją przyszłość właśnie w tym kierunku. Stąd też zaczynają studia filologiczne albo wykupują kursy ukraińskiego. Jeszcze lepszym pomysłem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak .

Nie jesteś pewien odnośnie tego tematu? Po prostu sprawdź szczegóły emiraty arabskie last minute z niemiec opublikowane właśnie tu. Wszystko jest dokładnie przedstawione.

To zajęcie otwiera przed nami wiele drzwi. Jest to również niezwykle intratne zajęcie. Wystarczy przeglądać gazety, by zobaczyć jak często potrzebne są osoby ze znajomością tego języka. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać wspaniałą kulturę, tak nam przecież bliską.

Comments are closed.