Categories

Archive

Druga połówka dla Polonii w Wielkiej Brytanii

Powodów, dla których dużo osób każdego roku wyjeżdża za granicę jest naprawdę dużo. Kiedy zastanawiasz się, jakie są najczęstsze przyczyny, dla których ludzie wyjeżdżają za granicę, z pewnością mocno się zdziwisz. Otóż okazuje się, że przyczyną, dla której ludzie emigrują za granicę, jest… miłość.

Read more ›

Categories

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez wiele lat posiadaliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle kojarzył nam się język rosyjski, stąd też mało kto chciał się go uczyć. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej szkole, od morza, aż po Zakopane. Ale od kiedy odzyskaliśmy demokrację, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, bardziej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i dziś wielu młodych ludzi chce poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Atrakcje i ciekawe miejsca znajdujące się na terenie Szklarskiej Poręby, baza noclegowa tej miejscowości.

Szklarska Poręba to bardzo chętnie wybierane miejsce na odpoczynek, i to tak naprawdę zupełnie niezależnie od pory roku. Miesiące między wiosną a jesienią kuszą przede wszystkim miłośników górskich wędrówek po dziewiczych lasach, wycieczek rowerowych albo po prostu słodkiego lenistwa. Z kolei zima jest okresem, kiedy okolice miasta przejmują we władanie narciarze i snowboardziści.

Read more ›

Categories