Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat cierpieliśmy awersję do języków naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Bardzo źle zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej szkole, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale od kiedy zyskaliśmy wolność, język Puszkina, mimo swojej niezwykłej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i dzisiaj mnóstwo młodych ludzi chce poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Atrakcje i ciekawe miejsca znajdujące się na terenie Szklarskiej Poręby, baza noclegowa tej miejscowości.

Szklarska Poręba to bardzo chętnie wybierane miejsce na odpoczynek, i to w praktyce niezależnie od okresu roku. Miesiące między wiosną a jesienią zachęcają w pierwszej kolejności wielbicieli górskich wędrówek po okolicznych wzgórzach, rowerowych wycieczek albo zwyczajnie słodkiego lenistwa. Za to zima to okres, kiedy okolice miasta biorą we władanie narciarze i snowboardziści.

Read more ›

Categories

Druga połówka dla Polonii w Wielkiej Brytanii

Powodów, dla których dużo osób każdego roku wyjeżdża za granicę jest naprawdę dużo. Kiedy zastanawiasz się, jakie są najczęstsze przyczyny, dla których ludzie wyjeżdżają za granicę, z pewnością mocno się zdziwisz. Otóż okazuje się, że przyczyną, dla której ludzie emigrują za granicę, jest… miłość.

Read more ›

Categories