Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O czym powinniśmy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Kiedy przychodzi sezon to każdy snowboardzista musi się odpowiednio dobrze przygotować. I nie chodzi tylko o kondycję i przygotowanie fizyczne, lecz także o dobranie stroju. Z pewnością nie jest sztuką ubrać się po prostu byle jak, najprawdziwsza sztuka to ubrać się tak, aby żadne warunki atmosferyczne nas nie zaskoczyły. Podstawa ubioru to na pewno kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka i bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W trudnych warunkach, zwłaszcza gdy pojawia się mroźny wiatr bardzo niezbędna jest też osłona twarzy pod postacią bandany albo neoprenowej maski. Obecnie na rynku jest bardzo dużo interesujących i solidnych produktów, są jednocześnie ciuchy markowe, za jakie należy bardzo dużo zapłacić, ale i mniej znane, więc z pewnością powinniśmy przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są niezwykle istotne, więc powinny spełniać dwa najważniejsze zadania. Nie powinny przemakać, a również powinny być ciepłe. Najnowsze rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, więc spodnie wykonywane są z tkanin wodoszczelnych, wiatroszczelnych i jednocześnie posiadają membranę oddychającą. Obowiązkowe są również buty snowboardowe. Obuwie tego rodzaju możemy podzielić na twarde oraz miękkie. Ponadto posiadają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jak w opisie buta znajduje się informacja, iż określony model ma flex 5/10, to znaczy, iż w dziesięciostopniowej skali ma twardość 5, co oznacza, że jest rzeczywiście średniomiękki. Im większy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym lepsze „czucie” deski, co znaczy, że mamy możliwość bardziej profesjonalnego zapanowania nad nią.

kurtka snowboardowa
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej istotna i wybierana jest również bielizna termoaktywna. Dzięki wspaniałym właściwościom jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała bez znaczenia jakie są warunki pogodowe, zachowuje jednocześnie perfekcyjny mikroklimat dla skóry, odprowadza na zewnątrz pot, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny gwarantuje właściwą i dopasowaną rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne. To tyle jeśli chodzi o ubranie, zawsze też powinniśmy pamiętać o najlepszym przygotowaniu kondycyjnym i wybraniu najlepszych, pod kątem technicznym kwestii, jak wiązania do snowboardu.

Comments are closed.