Jak spakować plecak na biwak harcerski

Jeśli na obóz jedziesz po raz pierwszy, zapakowanie plecaka może zdawać Ci się czarną magią. W związku z tym zdecydowałem podzielić się z Wami swoim sposobem ażeby przejść przez cały proces bez większych kłopotów.

W każdym przewodniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, żeby przygotować sobie najpierw, właściwie przedtem spis potrzebnego ekwipunku.
odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
I racja, taka lista pomaga, jednak przynajmniej u mnie była zawsze ogromnie chaotyczna, stąd robiłem ją w dwóch fazach. Zwykle mam zarezerwowaną na nią jedną albo dwie karteczki w notesie, który noszę zawsze przy sobie. Na owej karteczce, przez tydzień spisuję co potrzebuję zabrać, lecz tylko w chwili kiedy wpadnie mi to do głowy. Nie siadam specjalnie nad kartką oraz nie spisuje, w związku z tym warto posiadać tenże kajecik zawsze ze sobą. Jeśli posiadamy już takową listę, rzeczy na niej raczej nie są zestawione w jakimkolwiek porządku. Dlatego trzeba ją uporządkować – najprościej po prostu przesunąć każdy przedmiot do grupy a dalej grupami przepisać na czysto.
Przykładowo podział na grupy może wyglądać tak: Ciuchy – zarówno wszelakie spodnie, koszulki, jak i bielizna, buty, uniform itd., ważne by liczbę jak też rodzaj ciuchów dobrać do spodziewanej aury jak też długości wyjazdu. Odzież turystyczna osiągalna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – czyli wszystko, co przyda nam się do spania (karimata, śpiwór, pidżama, namiot w przypadku obozowiska wędrownego). Apteczka – to na przykład podstawowe środki opatrunkowe, a także środek przeciw moskitom i na ugryzienia. Kosmetyczka – a więc kosmetyki, papier toaletowy itp. Jadło – kanapki na wyjazd, prowiant, ale również menażka, płyn do zmywania i gąbeczka. Obozowe – czyli sprzęt nieodzowny do obozowego życia i zajęć: scyzoryk, busola, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itd. Inne – plan, dokumenty i pieniążki, notesik, śpiewnik itp. Czytaj więcej: dalej.

Po co w ogóle wdrażać taki podział? Po pierwsze łatwiej wówczas wszystko skompletować, jednak przede wszystkim o wiele łatwiej wychwycić czy czegoś nam nie brak.

Kiedy wiemy już co spakować, trzeba zebrać cały ekwipunek w jednym miejscu – na przykład na posadzce, dużym stole lub łóżku. Mając wszystko przyszykowane można przystąpić do pakowania.

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (https://www.kamrec.pl/) – kliknij w link i przenieś się do nowej strony pełnej zajmujących wpisów.

Potrzebne rzeczy takie jak ubrania dla harcerzy kupimy w każdej składnicy harcerskiej. Tutaj więcej: .

Comments are closed.