Jakim sposobem uczyć się języków obcych – poznaj rady lektora

Droga do opanowania obcego języka jest długa, wymagająca sporo samodyscypliny a także czasu. Odrzuć wszelakie rady typu: jedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się świetnie mówić, prędkie samouczki także nie są cudownym specyfikiem.
Po pierwsze motywacja.

Nieodzowny będzie bodziec. Musisz posiadać jednakże rzeczowy cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze osiągniesz efekty. Brakuje Ci motywacji? Nie zaczynaj nauki, szkoda czasu. Uczysz się pod ciśnieniem? Też przypuszczalnie szkoda czasu, rezultaty nie będą zadowalające. Uczysz się jako że rodziciele ci nakazują? Uczysz się, bo może się kiedyś przydać? Nauczasz się, dlatego że szef ma takowe życzenie? Uczysz się dla wykluczenia nudy? Uczysz się, jako że znajomość języka obcego jest modna? Jeżeli jakikolwiek z wyżej przytoczonych powodów występuje także w Twym przypadku, to najprawdopodobniej zakończysz naukę po krótkim okresie, bądź mimo upływu czasu nie zobaczysz dostrzegalnych postępów. Motywacja, jest to jeden z najważniejszych elementów nauki języka obcego. Jeżeli podjąłeś już decyzję o zaczęciu albo kontynuowaniu nauki, to zastanów się dobrze, jakiego rodzaju korzyści ci to przyniesie. Uprzytomnij sobie jasno, po co pragniesz uczyć się języka obcego. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Sporo dodatkowych wiadomości znajdziesz pod tym linkiem sprawdź moje źródło.
nauczycielka języka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie cierpliwość. No właśnie, nabyłeś parę książek, dwa słowniki, od 2 lat uczęszczasz na kurs do szkoły językowej, a z wymówieniem dłuższego zdania masz komplikacje, nie mówiąc już, iż na wycieczce w Berlinie nie umiałeś spytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swoimi błędami, komplikacjami w rozumieniu wypowiedzi i tym, iż ciągle zapominasz słówek, jakie być może powtarzałeś ze sto razy.http://www.eccoholiday.com/kraj/tunezja/ – dodatkowe info -No i pamiętaj o systematyczności! Aby okiełznać język obcy na poziomie maturalnym, potrzeba przynajmniej 2 lata ogromnie intensywnej nauki. A ażeby móc bez ograniczeń konwersować w obcym języku co najmniej 3-4 lata.

Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech jak też zdolności lingwistycznych. Gdzie a także w jaki sposób się uczyć? To istotne pytania, opcji jest sporo: samodzielna lekcja, szkolenia w szkołach językowych, kursy korespondencyjne, kurs angielskiego w Anglii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo zobacz stronę warte przeczytania.

Comments are closed.