Schody Hiszpańskie

Miejsce naszych marzeń i snów, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Jest to miejsce, w którym można się zakochać spędzając niezapomniane chwile.

Zabytki Barcelony to nie tylko popularne miejsca. To również romantyczne, czyste, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona

Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

ciągnące się kilometrami deptaki i co najważniejsze: ludzie. To dzięki ich obecności przemierzając ulicę Paseo de Gracia uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Ulica ta, to jedna z bardziej spektakularnych ulic Barcelony. Znajdują się przy niej dwa najbardziej znane budowle stworzone przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom przekazany Gaudiemu do poprawki. Wielki artysta zapragnął oddać cześć tego co mu w duszy i sercu grało i zmienił nudną kamienicę w bajeczną mieszankę kształtów, światła i barw. Nieopodal oczaruje nas dom pod nazwą Casa Mila, który był swoistą odpowiedzią Gaudiego na brak interesujących budynków w mieście. Jednak z powodu zatargów z inwestorem finał budowy nigdy nie miał miejsca, jednak nie przeszkadza to, aby budowała została okrzyknięta najładniejszym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej okazałą z jego wizji. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad 100 lat jest w ciągłej budowie.

Czy prezentowany wątek okazał się dla Ciebie interesujący? To bardzo dobrze, gdyż gdy klikniesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-po-polsce/), które Cię na pewno zaintrygują.

Jeden rzut oka na świątynię wystarczy,abyśmy doszli do wniosku, iż jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,labirynt wąskich hiszpańskich uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na odpoczynek . Barcelona i Rzym to dla wielu z nas jedne z bardziej urokliwych miast w Europie. Nawet nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w okolicy Palazzo Ambasciata di Spagna, mieściła się dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło natchnienia, zerknij koniecznie (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa) pod ten odsyłacz. Zobaczysz tam teksty napisane przy zastosowaniu zbliżonej retoryki.

Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań turystów i mieszkańców.

Comments are closed.