Categories

Archive

Roztocze – cudowne obszary na rodzinne wczasy

Roztocze to rejon leżący na pograniczu Polski i Ukrainy i charakteryzujący się niezwykle urozmaiconą rzeźbą terenu. Wspaniale współgrają tu ze sobą niestrome wzniesienia, wspaniałe parowy i jary, piękne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród pięknego krajobrazu znakomicie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu kiedyś przedstawicielach różnych kultur.

Read more ›

Categories

Dlaczego Kraków jest tak mnogo odwiedzany przez turystów?

Magiczne miasto, ściągające rzeszę turystów zarówno z Polski oraz zagranicy. W czym tkwi jego czar a także niepowtarzalność? Kraków bo o nim mowa to cudowne miasto posiadające wyjątkowo bogatą historię, kulturę jak i liczne zabytki. To miejsce bardzo dobre do wypoczynku a także spotkań biznesowych. Wybierając się do Krakowa należy bardzo dobrze zaplanować sobie czas, w szczególności, że jak już wcześniej było zauważone: ma liczne zabytki. Gdy jedziemy konkretną ekipą innymi słowy wycieczką bardzo dobrze jest poszukać osobę w postaci przewodnika.

Read more ›

Categories

Jedno spośród najwspanialszych miast Europy – parę ciekawostek o Krakowie

Jeżeli mamy niewiele czasu, a mamy ochotę przeżyć niezapomniana przygodę i obejrzeć jakieś cudowne miejsca to na pewno genialnym rozwiązaniem okaże się zwiedzanie Krakowa. Oczywiście do Krakowa możemy pojechać na tydzień, dwa, miesiąc lub nawet rok a i tak nie zobaczymy wszystkiego. Jednak, jeśli chcemy naprawdę cudownych doznań i magii to zobaczenie Krakowa nawet w krótkim czasie będzie idealnym pomysłem. Szczególnie, że jest wiele ciekawych opcji zwiedzania tego miasta.

Read more ›

Categories

Zdrowy i aktywny wypoczynek dla całej rodziny w górach – Sudety

Sudety to niezwykle urozmaicona i fascynująca kraina górska, znajdująca się na południowo – zachodnim krańcu Polski. Sudetami dzielimy się w znacznej mierze z naszymi czeskimi sąsiadami, niewielki skrawek znajduje się też na terenie Niemiec. W obrębie sudeckiego łańcucha górskiego znajduje się bardzo dużo, mezoregionów, pośród których największe są: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie, Góry Stołowe i Góry Sowie.

Read more ›

Categories