Tatry – sprawdzony patent na niezapomniane wakacje

Nie wychodzisz z założenia, że Tatry są lekko przereklamowane? Zatem myślimy tak samo – nieustannie kocham Tatry – polskie, choć słowackie także są fajne. I choć francuskie Alpy pewnie są odrobinę bardziej majestatyczne, i tak z wielką chęcią chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję tylko spacerów po górach. Bardzo lubię także baseny termalne. W ostatniej dekadzie powstało po polskiej części Tatr dużo basenów termalnych. Pewnie z tej przyczyny, że UE chętnie daje dotacje… To na pewno warte uznania.

Jeszcze nie tak dawno temu w sumie terma bardziej kojarzyła mi się ze Słowacją – jednakże to się wreszcie uległo zmianie. Górale wreszcie zrozumieli, że jeśli lubią dutki, powinni wyjść do ludzi, rozszerzać swoją ofertę. W zasadzie baseny termalne w Tatrach potrafią pokazać bardzo dobry poziom. Prawda jest taka, że nie ma fantastyczniejszego uczucia, niż pójście na basen termalny po narciarskich szaleństwach bądź chodzeniu po górach…

Tatry
Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

A więc moim zdaniem baseny termalne w Polsce (np. ) wcale nie są gorsze, niż choćby słowackie. Doskonale wiem, że w wielu przypadkach sądzimy, iż infrastruktura dla turystów w polskich Tatrach nie poprawia się.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie interesujące? Sprawdź też podobne wpisy (https://www.warynski.pl/blog/kupno-mieszkania-na-kredyt-krok-po-kroku-jak-przygotowac-sie-do-inwestycji/) na ten opisywany temat, które na pewno są podobnie wciągające.

To złe rozumowanie – nieco szacunku dla naszych górali jakby nie patrzeć by się przydało. Dobrze, lecz w końcu w Tatrach możemy robić więcej ciekawych rzeczy. Przykładowo bardzo dobrym rozwiązaniem są chociażby jednodniowe wycieczki. Zwłaszcza Zakopane, a więc stolica Tatr to miejsce, skąd codziennie możemy udać się w ciekawe tereny.

Na przykład ciekawa jest wycieczka do Słowackiego Raju. Może na Słowacji nie ma pięknych miast, to jednakże przyrodę mają niezwykłą. Miło wspominam również Wadowice – z oczywistych przyczyn. Bez wątpienia warto pojechać także do Wieliczki i Oświęcimia. Choć naturalnie wycieczka do Oświęcimia to niemiłych nie należy – jeśli masz słabą psychikę, jesteś bardzo wrażliwą osobą, powinieneś dobrze przygotować się do tej wycieczki. Jest wiele rozwiązań, dzięki którym odpoczniesz w Tatrach. I właśnie dlatego uwielbiam Tatry – są pełne kontrastów. Mam ogromną nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która najzwyczajniej po zapoznaniu się z tekstem pojedzie w Tatry.

Comments are closed.