Czy można wypocząć na Pattaya? Prześwietlamy ten rejon Tajlandii.

Powszechna opinia jest taka, że Pattaya uchodzi za drogie, głośne i brudne miejsce i jeśli chce się zwiedzić fragment Tajlandii to każdy inny, lecz nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto udać się na wakacje w tamte okolice? Czy dobrze jest kupić Pattaya last minute w dobrej cenie?
Tajlandia
Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Niekorzystna opinia o tym nadmorskim kurorcie bierze się z tego, że Pattaya pełna jest ogromnych hoteli i całodobowych klubów go-go i salonów masażu dla mężczyzn. ”Zwiedzający” turyści z całego globu najczęściej przylatują tu głównie po to, żeby dobrze się bawić i nie myśleć o swojej codzienności i jest to dla nich synonim hasła wakacje pattaya. Nie zauważymy tam bambusowych domków, zmęczonych turystów z bagażem na plecach, ulicznych stoisk z miejscowym jedzeniem ani również własnoręcznie wyrabianymi pamiątkami.

To zdecydowanie ta zeuropeizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są po prostu wyższe. Łatwiej spotkać tu knajpki z kolorowymi drinkami, bary piwne na powietrzu, fast foody, centra turystyczne sprzedające wycieczki czy nurkowanie (zobacz koniecznie kursy nurkowania gdynia) z butlą. Jednak nie da się zaprzeczyć, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tu zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew obiegowym opiniom, są dość czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu kilka dni, ponieważ w okolicy aż roi się od tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu również sposób na wakacje (zobacz: dubaj last minute z niemiec) Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – bardzo głośna strefa miasta, zatłoczona jachtami i wycieczkowcami.

Tajlandia
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Za dnia zamienia się ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. W nocy budzi się do życia South Pattaya, aż błyszcząca od wielobarwnych neonów. Wieczorem po prostu pęka w szwach od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest także spokojniejsza, bardziej luksusowa dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeśli wybieramy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są także pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i słynie jako najlepsze miejsce do uprawiania windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za najspokojniejsze miejsce w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i pozostałości rdzennej populacji. Mimo to większość kwater to wynajmowane pokoje.

Jeśli będziemy szukać wyjazdu typu „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, by nie były to rejony najbardziej hałaśliwe, ponieważ odbieramy sobie tym sposobem szansę na odpoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.

Comments are closed.