Egipt jest nadal wspaniałą urlopową destynacją!

Ten świat jest zbyt urokliwy, abyśmy musieli przebywać wyłącznie w kraju ojczystym. Oczywiście i w Polsce nie brak niesamowicie wielu ślicznych miejscówek, lecz jeżeli mamy tylko kasę, paszport i wolne, z całą pewnością musimy docenić wyjazdy za granicę. Zresztą ciężko przekonywać Polaków do wyjazdów – tzn. w 2013 roku odpoczywało za granicą najwięcej Polaków w naszej historii. To doskonale pokazuje, że w sumie biuro podróży w jakimś z polskich miast to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Choć naturalnie nie ma większego sensu poruszyć w owym artykule zagadnień związanych z biznesem. Przydałoby się chociażby na moment zrelaksować się, wreszcie zapomnieć o kasie.

eccoholiday
Świetną destynacją dla typowego Kowalskiego jest na pewno Egipt. Zapewne pewni czytelnicy powiedzą, że w końcu tak czy siak nie ma bardziej typowego miejsca na wypoczynek, aniżeli właśnie Egipt. Jednak trzeba zwrócić uwagę, iż nierzadko sytuacja jest taka, że to co nieco oklepane, jest najwspanialsze. Przecież last albo first minute we właśnie Egipcie to świetna szansa na wypoczynek w jakby nie patrzeć egzotycznym kraju, lecz jednakże za dosyć niewielkie pieniądze. Oferty first minute możesz znaleźć na stronie tego biura podróży. Pewnie jest bardzo wielu ludzi, których i tak nie stać na nawet kilka dni nad polskim morzem, ale ogólnie trudno rzec, że dla miłośników egzotyki można zaproponować coś sporo tańszego, niźli właśnie Egipt.

Zasadniczo Egipt to idealna destynacja – sympatyczni ludzie, chociaż na pewno traktują podróżnych jak dojne krowy: przede wszystkim Rosjanie ich tak rozpieścili, dosyć niewielkie ceny, smaczne jedzonko, bajeczna pogoda i sporo atrakcji światowej klasy sprawiają, że Egipt może nie jawi się nam jak eden – jest zbyt biednie i brudno, lecz tak czy sial jeżeli nie jesteśmy snobami, którym wyłącznie Kenia (łącze) albo Hawaje w głowie, pewnie będziemy pod ogromnym wrażeniem!

egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób pyta się czy w ogóle jest sens rezerwować first czy last minute – głównie obawiamy się o własne bezpieczeństwo. Cóż – tak naprawdę wypoczynek w Egipcie jest bardzo bezpieczny. No wiadomo – kierowcy jeżdżą jak szaleni, ale w końcu pewnie nie ma zbyt wielu Polaków, którzy wypożyczyliby auto na miejscu. A poza tym, choć sytuacja społeczno – polityczna na obszarze Egiptu mocno się zmieniła, szkoda, że na gorsze, to jednakowoż w dalszym ciągu typowy turysta nie powinien bać się o własne bezpieczeństwo. Choć trzeba zachować ostrożność.

Comments are closed.