Categories

Archive

Zakupy przed wakacjami

Każdy turysta, który cechuje się rozsądkiem, musi zawsze brać ze sobą pewien pakiet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne powinno się oczywiście dopasowywać do rodzaju podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Kluczowa jest również pora roku, a więc i klimat panujący w odwiedzanym zakątku globu. Musisz koniecznie o tym nie zapominać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest zimniej niż na nizinach.

Read more ›

Categories

Kraków to jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miast w Polsce

Szacuje się, że co roku odwiedza go parę milionów odwiedzających, lecz nie należy zapominać o tym, że w mieście na co dzień mieszka i pracuje blisko milion obywateli. I mieszkańcy i turyści gdzieś muszą robić zakupy i sprawunku, trudno się więc dziwić, że w samym mieście wybudowano kilka dużych centrów handlowych, funkcjonuje kilkanaście dużych i małych bazarów i sporo sklepów osiedlowych.

Read more ›

Categories

W co koniecznie jesteśmy zobowiązani wyekwipować się na górską wyprawę?

Nie da się zanegować zjawiska, że turystyka to jedna z przetestowanych metod na zaaranżowanie własnego wolnego czasu. Dla wielu z nas jest to kapitalna rozrywka, dzięki jakiej jesteśmy w stanie sprawnie zapomnieć o wszelkich problemach. Zazwyczaj też nie możemy doczekać się okresu wypoczynku, kiedy to uda się nam na długotrwały czas odmienić nasze środowisko.

Read more ›

Categories