Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeżeli myślisz o wypadzie w Tatry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić inne miejsce niż zadeptane Zakopane. Podhale chowa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się jedynie dwie dziesiątki kilometrów od Zakopanego. Jest to cicha i mała wieś turystyczna, która oferuje mnóstwo atrakcji dla przyjezdnych.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najlepszym punktem, które zachęca gości z całego kraju, są prawdopodobnie najbardziej urokliwe baseny termalne w Polsce. Zostały postawione dwa lata temu i są znakomitym wyborem dla ludzi, którzy narzekają na różne schorzenia. Gorąca woda mocno relaksuje i może wykurować wiele chorób. Piękne baseny termalne w Polsce rekomenduje się turystom mającym przejścia z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie jedynie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta mała miejscowość oferuje nie lada gratkę dla wielbicieli starej architektury. Warto obejrzeć mający ponad 300 lat niewielki kościółek. Zbudowany on został całkowicie z drewna i jest znanym elementem znanego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć cudowną atmosferę góralskiej kultury. Jeżeli kościół wam się spodoba, w przyszłości udajcie się na trasę w inne części Małopolski, w których stoją tego typu drewniane budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na podróże górskimi szlakami. Znajduje się tu także coś dla zwolenników ekstremalnych wrażeń – Białka Tatrzańska ma bystrą rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Górskie obszary idealnie nadają się na loty paralotnią.

Zimową porą zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscowością dla wielbicieli szusowania.

Białka Tatrzańska zapewnia aż cztery w wygodne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych gości, którzy wolą najlepsze i najwygodniejsze drogi zjazdowe. Zziębniętym całodziennym szusowaniem narciarzom rekomendujemy naturalnie najurokliwsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozruszać każdego.

Comments are closed.