Najlepszy baseny termalne w Polsce

Jeżeli myślisz o wypadzie w Tatry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić inne miejsce niż zadeptane Zakopane. Podhale chowa w sobie mnóstwo ciekawych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest urocza Białka Tatrzańska, która rozciąga się jedynie dwie dziesiątki kilometrów od Zakopanego. Jest to cicha i mała wieś turystyczna, która oferuje mnóstwo atrakcji dla przyjezdnych.

Tatry
Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najlepszym punktem, które zachęca gości z całego kraju, są prawdopodobnie najbardziej urokliwe baseny termalne w Polsce. Zostały postawione dwa lata temu i są znakomitym wyborem dla ludzi, którzy narzekają na różne schorzenia. Gorąca woda mocno relaksuje i może wykurować wiele chorób. Piękne baseny termalne w Polsce rekomenduje się turystom mającym przejścia z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie jedynie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta mała miejscowość oferuje nie lada gratkę dla wielbicieli starej architektury. Warto obejrzeć mający ponad 300 lat niewielki kościółek. Zbudowany on został całkowicie z drewna i jest znanym elementem znanego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć cudowną atmosferę góralskiej kultury. Jeżeli kościół wam się spodoba, w przyszłości udajcie się na trasę w inne części Małopolski, w których stoją tego typu drewniane budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska (strona internetowa) okazuje się wygodną bazą wypadową na podróże górskimi szlakami. Znajduje się tu także coś dla zwolenników ekstremalnych wrażeń – Białka Tatrzańska ma bystrą rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Górskie obszary idealnie nadają się na loty – tutaj więcej: LOT – paralotnią.

Zimową porą zaś Białka Tatrzańska jest najlepszą miejscowością dla wielbicieli szusowania.

Białka Tatrzańska zapewnia aż cztery w wygodne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych gości, którzy wolą najlepsze i najwygodniejsze drogi zjazdowe. Zziębniętym całodziennym szusowaniem narciarzom rekomendujemy naturalnie najurokliwsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozruszać każdego.

Comments are closed.