Jakie są ciekawe przykłady pozycji growych związanych starymi dziejami ? Co jest godne polecenia?

Niezmiernie popularne są gry, jakie osadzono w dawnych realiach, lub też są taką fantazją na temat minionych lat i dawnych cywilizacji. Historia ma w sobie coś kuszącego oraz fascynującego zarazem.

Wianki

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Może z tego powodu, iż jest wciąż całkiem nie poznana. Oto parę popularnych gier planszowych, jakie poruszają taką tematykę.
Poszukiwaniem naprawdę starych śladów, bardzo często nieznanej dawnej historii zajmują się archeolodzy. Taka praca jest szczególnie wdzięcznym tematem wielu filmów i właśnie gier. Przykładem podobnej gry planszowej są Teby gra rodzinna, w trakcie której nie jedynie próbuje się odszukać ślady starej cywilizacji, lecz również konieczne jest zebranie jak największej wiedzy na ten temat. W tej grze tak samo, jak w pracy archeologa trzeba posiadać czasem sporo powodzenia, by natrafić na coś szczególnie interesującego.
Wojna narodów zaś to historia o tworzeniu sięcywilizacji.

Masz apetyt na inną tego typu publikację na opublikowany tu wątek? Jeśli tak, to raźno kliknij ten link – to ważna treść.

Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy stworzyć sami i zarządzać takową od Antyku aż do czasów I Wojny Światowej. Chyba nie musi się wspominać, że ważną częścią każdej rozgrywki są wyprawy wojenne, dbanie o dobrobyt jaki też zatroszczenie się o zachowanie ładu oraz bezpieczeństwa.

Z kolei Tokaido to pozycja podróżnicza, jaka zabierze nas do historycznej Japonii. To okazja do poznania oraz zakosztowania kultury i do tego specyfiki życia tego kraju. Poznać też można sporo ciekawych i fascynujących lokacji, które z pewnością rozpalą ludzką wyobraźnię.

Nawet jeżeli to wszystko dzieje się jedynie na planszy, to nadal jednakże będzie bardzo ciekawym doświadczeniem i metodą na spędzenie czasu. Może również być inspiracją do wizyty na terenie danego państwa.

Comments are closed.