Kierunek na wakacje nad pięknym morzem 2014 – Pobierowo

Pobierowo to mały kurort nadmorski. W przeszłości turyści zjeżdżający do Pobierowa, mogli korzystać przede wszystkim z niewielkich drewnianych domków letniskowych. We współczesnych czasach czekają na nich większe i znaczniej komfortowe obiekty, przygotowane już na wczasy 2014. Niezależnie od rozbudowy, Pobierowo ciągle utrzymuje nastrojowy wdzięk i bez wątpienia należy go zarekomendować osobom, które cenią sobie aktywny wypoczynek w cichej atmosferze.

wakacje nad morzem
Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com
Główną ulicą Pobierowa jest ul. Grunwaldzka o długości czterech kilometrów, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka. Skupia się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – sporo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest również pełna domków letniskowych, kramów z uroczymi pamiątkami.

Najistotniejszą atrakcją Pobierowa jest rozległa i piaszczysta plaża oraz czyściutkie kąpielisko. Prócz kąpieli słonecznych i morskich, można uprawiać tu bardzo dużo sportów wodnych, między innymi windsurfing.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest faktycznie rzetelna oferta (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php), dotycząca wartościowych materiałów. Poznaj ją teraz.

Entuzjastów czynnego wypoczynku przyciąga też plażowe miasteczko Akademia Słońca, gdzie organizowane są przeróżnego rodzaju zabawy, zawody, a także aerobik. Warto również dodać, że Pobierowo otoczone jest przez lasy sosnowe, rosnące na piaszczystych wydmach. Olejki eteryczne wydzielane przez drzewa łącznie z unoszącym się w powietrzu jodem stwarzają mikroklimat, który jest korzystny dla zdrowia i samopoczucia odpoczywających tu wczasowiczów. Plaża oraz sosnowe zagajniki na wydmach, to doskonałe miejsca na spacery nie tylko w wakacje, ale także poza sezonem. Do ciekawostki przyrodniczej tutejszych lasów należy wiciokrzew pomorski, czyli polska liana.

W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w sezonie letnim odbywa się mnóstwo interesujących wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Organizowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę. Zobacz więcej:

Miłośnicy jazdy rowerem na pewno będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono także dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny” wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć, przykładowo latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu.

***
Kompletną ofertę na urlop 2014 w Pobierowie można odszukać w serwisie bądź klikając na niżej znajdujące się linki:
- kwatery Pobierowo
- noclegi Pobierowo
- pensjonaty Pobierowo

Comments are closed.