Categories

Archive

Gry na konsolę – Playstation, Microsoft, Nintendo

Ten tekst jest dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona w istocie jest i do czego może być używana. Opiszę też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować. Konsola to w zasadzie komputer, różniący się od popularnego peceta użytecznością. Jest to urządzenie przeznaczone tylko do gier wideo.

Read more ›

Categories

Ciągłe granie w gry dostarcza sporo frajdy

Wielu z ludzi pamięta te okresy, kiedy w niewielkiej ilości domach był pecet, a jeśli już taki się znalazł, to dookoła niego jednoczyło się sporo jednostek, aby być w stanie pograć w jakieś gry. Częstokroć było tak, iż gromadziła się tam gromada kumpli z podwórka czy także szkoły, aby być w stanie stać się chociaż przez chwilę członkiem gry komputerowej. Włączenie jej jednak nie było takie proste. Należało ponieważ najpierw wsadzić kasetkę oraz wczytać grę. Ta czynność trwała wiele minut oraz niejednokrotnie było tak, iż należało ją dwa razy powtórzyć.

Read more ›

Categories
Tags

Jak zaplanować wakacje w mieście? Jak zorganizować fajny czas dzieciom

Na wakacje nasze dzieciaki czekają z tęsknotą przez cały rok szkolny. Sumiennie spełniają swoje codzienne obowiązki. Odrabiają zadania domowe, piszą trudne sprawdziany, zdają testy i próbują się odpowiednio zachowywać. W domu również starają się nam pomóc. Dwa miesiące absolutnej swobody na pewno im się należą. Musimy jednakże zrobić wszystko, aby ten wolny czas był dobrze spożytkowany. Nie dopuśćmy do tego typu sytuacji, gdy nasze dziecko siedzi cały dzień przed monitorem. Wiadomo, w naszych czasach zupełne odseparowanie od tego urządzenia nie jest możliwe, ale należy ten proces mieć pod kontrolą.

Read more ›

Categories