Rzeszów to coraz prężniej rozwijający się ośrodek miejski. Miasto z bogatą historią, z perspektywami na przyszłość

Rzeszów to jedno z bardziej interesujących miast, położony jest na granicy dwóch dużych regionów. Jednym z nich jest Kotlina Sandomierska, następnym Pogórze Środkowobeskidzkie. Centralna część Rzeszowa jest położona na Podgórzu Rzeszowskim, zaś odmienne części, to północny kraniec miasteczka, który jest położony na Pradolinie Podkarpackiej i południowy teren miasta położony na Pogórzu Dynowskim.

Autor: Młyn Klekotki

Bliskie sąsiedztwo rzeki było wydarzeniem bardzo niekorzystnym, a trwało to aż do czasu wyregulowania z początkiem dziewiętnastego wieku. Bardzo mógł zmieniać się bieg rzecznego koryta. Taki stan rzeczy opisywał nawet Wilhelm Friedberg, w 1903 roku. a także, miasto ograniczone było licznymi bagnami, na przykład osuszonym Żabnikiem. Miasto leży na wysokości od 197 m n.p.m., na poziomie Staromiasta do 384 m n.p.m.

Ciekawe opisy czekają na Ciebie na kolejnej stronie, która została poświęcona tej samej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się także (http://hotelepark.pl/wroclaw/oferty-specjalne) innych wiadomości.

(Budziwój).

Przecinają się tu ważne szlaki komunikacyjne, od Drezno do Kijowa oraz z Białegostoku do Koszyc. To działa tak, że odwiedza to miasteczko mnóstwo osób, czy to w trakcie wyjazdów biznesowych, czy w celach turystycznych.Dzięki temu nietrudno znaleźć hotel w Rzeszowie , a jeżeli ktoś pragnie zrobić konferencję, to też nie będzie problemu z zarezerwowaniem odpowiedniej sali – odnośnik.

Rzeszów posiada duży port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Jest on ukierunkowany na przemysł nowych technologii, czyli skupiony jest na najbardziej rozwijającej się technicznie branży. Na obszarze miasteczka znajduje sięrównież Specjalna Strefa Ekonomiczna nazywana Rzeszów-Dworzysko.

Ten odnośnik do strony (https://hotelepark.pl/wroclaw/przyjecia/komunie) kieruje do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która ma równie fascynujące dane na omawiany wątek.

Są także dwie inne Specjalne Strefy Ekonomiczne. W miasteczku możemy zacząć studia na dwóch liczących się państwowych uczelniach, takich jak Uniwersytet Rzeszowski, na którym studenci uczą się na jednym z tuzina wydziałów.

Rzeszów
Autor: Kamil Świdrak
Źródło: http://www.flickr.com

Jest również Politechnika Rzeszowska oraz kilka prywatnych uczelni wyższych, jaki Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, która jest jedną z większych niepublicznych szkół w Polsce. W mieście urzędują trzy konsulaty honorowe: Niemiec, Słowacji oraz Ukrainy. Poza tym, Rzeszów jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszenia Eurocities, które skupia miasta z całej Europy.

Comments are closed.