Na kąpielisku również mamy szanse czuć się komfortowo

Kiedy wyruszamy w góry, powiemy iż gdzieś blisko jest stacja ratowników górskich, którzy w razie jakichkolwiek problemów ruszą nam na ratunek. Na szczęście taką identyczną gwarancję, że dobre osoby czuwają nad naszym bezpieczeństwem, mamy szanse mieć wypoczywając nad wodą. Co więcej, ta pewność jest jeszcze większa, ponieważ tutaj praktycznie ratownik jest w zasięgu naszego wzroku, pewnie że pod warunkiem, iż weźmiemy dobry typ plaży.

basen

Autor: Aleksandr Zykov
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba być tutaj ostrożnym

Nie ma znaczenia jak dobrymi pływakami jesteśmy. Wciąż ma szanse się zdarzyć jakaś niecodzienna sytuacja, skurcz, omdlenie, lub zwyczajnie opadnięcie z sił prędzej aniżeli zakładaliśmy i woda miast znanego żywiołu, może okazać się niesamowitym zagrożeniem.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia-podlasia). Jeżeli wynikną jakiekolwiek pytania, to z przyjemnością Ci na wszystkie odpowiemy.

Dlatego właśnie zawsze odpoczywając na plaży, bez względu na to czy nad morzem, czy nad jeziorem, powinniśmy wybierać takie miejsca, gdzie swoje stanowisko ma ratownik wodny. To on cały czas z właściwej wysokości będzie przeczesywał spojrzeniem pobliską wodę, a co się z tym łączy, w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa od razu wyruszy na ratunek. Co więcej możemy być również przekonani, iż taki ratownik nie jedynie wyjmie nas z wody, ale jednocześnie będzie w stanie zagwarantować pierwszą pomoc do momentu, aż nie przyjedzie karetka, jeżeli jej obecność będzie niezbędna.

On zawsze wie co trzeba zrobić

basen

Autor: SAM Cheong
Źródło: http://www.flickr.com
Taki ratownik nie jedynie dopomoże nam wtenczas, gdy zaczniemy się topić, albo gdy coś niebezpiecznego będzie miało miejsce w wodzie. Także do niego będziemy mogli się udać, jeżeli będziemy zakładali, że samodzielnie albo ktoś kolejny przegrzał się na słońcu i dostał udar. W dodatku również w razie mocnych zranień jest on w stanie opatrzyć ranę i zapobiec przyszłemu zakażeniu o co przecież nie ciężko będąc na piasku.

Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze

Ratownik jest na plaży po to, abyśmy czuli się bezpiecznie i choć czasem wydaje nam się, że niepotrzebnie zakazuje jakichś wygłupów, to jednak pamiętajmy, iż to właśnie on trzeźwym i doświadczonym okiem potrafi określić, czy jakaś zabawa w wodzie jest bezpieczna czy nie. Z pewnością zawsze powinniśmy odpoczywać na plaży, na której posiada on własne stanowisko, ponieważ przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może zdarzyć w czasie naszego pobytu tam i czy od czasu do czasu jednak nie będziemy wymagali jego wsparcia, wiedzy oraz niesamowitych umiejętności.

Comments are closed.