Wycieczki do Stanów Zjednoczonych – co wskazane jest aby odwiedzić na wschodnim wybrzeżu?

Stany Zjednoczone Ameryki zważywszy na liczne różnice kulturowe jak również klimatyczne stanowią łakomy kąsek na przygodowej mapie nie jednego Europejczyka. Obszar tego kraju jest ogromnie rozległy, za sprawą czego głębokie poznanie całości byłoby nadzwyczajnie czasochłonne. Co dobrze jest zobaczyć we wschodniej części kraju?

USA

Autor: M Contos
Źródło: http://www.flickr.com

Wschodnie Wybrzeże to w najwyższym stopniu zurbanizowany i najgęściej zaludniony rejon USA. Pierwszą atrakcją, bez jakiej dojrzenia nie należy opuścić „światowej stolicy” jest symboliczna Statua Wolności, jaka najdokładniej widzialna jest z parku Battery. To właśnie tam wycieczki USA są najchętniej organizowane. Dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na nadmiernie długie rozpoznawanie Nowego Jorku odpowiednią wiadomością będzie fakt, iż panoramę ładnego Manhattanu w całej świetności można obejrzeć z najwyższego dziś w Nowym Jorku wysokościowca – Empire State Building.

Kolejnym miejscem, które będąc w Stanach warto odwiedzić jest leżące na północ od NY miasto Niagara Falls, gdzie można zobaczyć, znajdujący się na krawędzi USA i Kanady słynny wodospad.

Zobacz także szczegóły na witrynie (http://nadwigrami.pl/klub-sportowy,o-nas.html), z pewnością stwierdzisz, że istotnie dobrze było się z nimi zapoznać. Nie zwlekaj więc i wejdź tutaj!

Dobrze jest udać się do położonego dalej na południe, gwarnego Waszyngtonu, do jakiego również wycieczki USA są aranżowane.

USA

Autor: Bob Doran
Źródło: http://www.flickr.com

Przystanek w stolicy nie może się obejść bez podróży w obszar Kapitolu oraz Białego Domu, przed jakim, na sąsiednim placu Freedom Plaza stoi pomnik Tadeusza Kościuszki. Należałoby też odwiedzić Bibliotekę Kongresu oraz mauzoleum prezydenta Lincolna. Dla tychże, którzy wolą relaksować się biernie, wylegując się na słońcu i pić drinki z parasolką, fenomenalnym zwieńczeniem wyprawy po Wschodnim Wybrzeżu USA, będzie wizyta w Miami. Spacery po piaszczystych plażach nad skrajem oceanu, bez wątpienia dostarczą niezapomnianych wrażeń na odległe lata.

Multikulturowy charakter kraju, jakim są Stany Zjednoczone gwarantuje bogactwo niepowtarzalnych atrakcji turystycznych, od przyciągających zabytków przez śliczne parki narodowe i ciepłe plaże, aż po miejsca, w których można wypocząć energicznie i przez chwilę poczuć się jak maluch.

Uważasz, że ten materiał jest godny polecenia? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html), ponieważ dotyczy podobnej problematyki.

Dzięki temu każdy, niezależnie od swoich zamiłowań i celu wyprawy, niewątpliwie znajdzie w tym miejscu coś dla siebie.

Comments are closed.