Urlop we dwoje w polskich górach

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com

Czy romantyczny wyjazd we dwoje musi wieść nas ku Rzymowi, Paryżowi lub Hiszpanii? Spora część Polaków nie podziela tego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wycieczkami zagranicznymi związana jest również z dotykających nas problemów finansowych, ale także z przekonania o tym, że Polska jest równie piękna. Zimą najlepiej zobaczyć to odwiedzając którykolwiek z kurortów; niezwykle atrakcyjne z punktu widzenia par wydają się głównie Krynica a także Szklarska Poręba.

Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to atrakcja przeznaczona zwłaszcza z myślą o osobach nastawionych na aktywny wypoczynek; posiadające około 12 tysięcy mieszkańców miasteczko umiejscowione w Beskidzie Sądeckim należy bowiem do tych, w jakich nie można być znudzonym. Zdecydowana część osób odwiedza Szczawnicę po to, aby uprawiać narciarstwo, miejscowa ludność jest jednakże zakochana przede wszystkim w hokeju na lodzie. Odwiedziny w Krynicy można także poświęcić temu, aby przekonać się, z jak unikatowym sportem mamy w jego przypadku do czynienia. Wieczór jest tu wykorzystywany głównie na spacerowanie po parku zdrojowym, będącym jednym z najładniejszych plenerów w okolicy bez względu na porę roku.

Nudzić nie powinny się również osoby, decydujące się na noclegi w Szklarskiej Porębie zwłaszcza, jeśli są zakochanymi miłośnikami czterech kółek. Jednym z największych atutów tego kurortu, umiejscowionego w dolinie rzeki Kamiennej na przełęczy Gór Izerskich i masywu Karkonoszy jest dogodna lokalizacja. Kilka dni w Szklarskiej Porębie możemy także spożytkować do tego, aby odwiedzić zagranicznych sąsiadów w Niemczech i Słowacji.

Aby przejrzeć następny frapujący atrakcyjny news na wybrany temat, kliknij w widoczny link — tam znajdziesz więcej wiadomości.

Nie można jednak nie docenić tego, że również w samym sercu tego miasteczka nie możemy się nudzić. Niezwykle popularna jest tu turystyka piesza, a również entuzjaści nart także nie są skrzywdzeni. Wielkim plusem Szklarskiej Poręby jest także sposobność odbywania pobudzających wyobraźnię spacerów, to bowiem właśnie w tym mieście znajdują się naturalne wodospady o jakich przecież nie sposób mówić jako o elementach typowych dla polskiego krajobrazu.

Źródło:

Comments are closed.