W jaki sposób zareklamować swój zespół metalowy?

Działa tak wiele zespołów grających metal, że najzwyczajniej w świecie wielce ciężko poradzić sobie z tym, aby wypromować własną kapelę. Być może jest świetna, zatem naszym niejako obowiązkiem jest to, aby w każdym przypadku potrafić zadbać o promocję?

W końcu jeśli coś jest świetne, praktycznie tak rewelacyjne jak choćby polski zespół behemoth (profil behemoth na bez dwóch zdań należałoby zadbać o wszystko co ma jakiś związek z własnym zespołem. Jednak nikt nie sugeruje, że dbanie o własny PR jest dzisiaj bardzo łatwe! Fakty są takie, iż aby móc odnieść sukces, oprócz oczywiście talentu, należy umieć się promować. A nie jest powiedziane, że to przesadnie łatwe. Zatem ta osoba, która na poważnie bierze w rachubę zrobienie kariery, zdecydowanie powinna się postarać. Oczywiście darmowa reklama nie jest prosta do zrealizowania, lecz spokojnie – bezproblemowo można poradzić sobie z promocją za względnie niewygórowane pieniądze. Na przykład ciekawe jest reklamowanie własnego zespołu metalowego za pośrednictwem Facebooka.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Bardzo często sytuacja jest taka, że chociaż chcielibyśmy mocno się wypromować bez pomocy takich serwisów, na nieszczęście to nierealne. Choć i tak nie ma nic złego w temacie promowania swojego zespołu za pomocą Facebooka. Zapewne gdyby przykładowo judas priest (zobacz profil judas priest) dopiero teraz zaczynał grać, jego członkowie również szukaliby promocji na Fejsie. Nie ma w tym wszystkim niczego złego. Śmiało promować się w owym serwisie, tak naprawdę robią to setki nieznanych zespołów, zatem trzeba wziąć się za siebie.

Należy również wiedzieć, iż choć dosyć ciężko wybić się w serwisie Youtube, tak czy siak należałoby dbać o zamieszczenie własnych utworów we właśnie tym serwisie.

Jeśli myślisz, że sprawy zaprezentowane w tym artykule są absorbujące, kliknij również ten link – to unikalna witryna, na której odnajdziesz podobne tematy.

Jeśli wykonywany przez nas metal naprawdę będzie doskonały, wielce możliwe, że zdołamy odnieść spory sukces. Jednakże nawet jeśli wyświetleń nie będzie wiele, tak czy siak w żadnym wypadku nie można wychodzić z założenia, iż jesteśmy słabi. Muzycy zespołu, który tak podchodzą do swojej twórczości muszą wiedzieć, że najbardziej znaczące jest to by bardzo dobrze potrafić się zabawić. To pewne.

Comments are closed.